Zamknij
REKLAMA

Urządzenie do badania trzeźwości dla posterunku policji w Przecławiu

10:24, 09.10.2018 |
Skomentuj
REKLAMA

Burmistrz Miasta Przecław Ryszard Wolanin przekazał wskaźnik obecności alkoholu w wydychanym powietrzu dla Posterunku Policji w Przecławiu. Przekazanie odbyło się podczas uroczystego spotkania Burmistrza Miasta z Komendantem Powiatowym Policji w Mielcu nadkom. Jackiem Juwą.

Zmniejszenie liczby nietrzeźwych kierujących to od lat bardzo ważny element dbałości o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu mieleckiego. Realizacja zamierzenia jakim jest zminimalizowanie liczby nietrzeźwych kierujących nie byłaby możliwa bez odpowiedniego sprzętu.

Z możliwości zbadania stanu trzeźwości przed podjęciem jazdy, w budynku Komendy Powiatowej Policji w Mielcu rocznie korzysta setki kierujących, także tych z gminy Przecław. Stąd też pojawiła się wspólna inicjatywa zakupu takiego urządzenia, który będzie dostępny dla mieszkańców miasta i gminy Przecław w tamtejszym Posterunku Policji.

Zakupiony przez Urząd Miasta w Przecławiu sprzęt to urządzenie AlcoBlow, które służy do badania trzeźwości w sposób szybki i prosty. Od dziś dostępny jest w Posterunku Policji w Przecławiu przy ulicy Weneckiej 3a.  

Podczas uroczystego spotkania, w którym udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa,  Kierownik Posterunku Policji w Przecławiu asp. szt. Grzegorz Marucha, a także Przewodniczący Rady Miasta Zenon Krawczyk oraz Sekretarz Gminy Janusz Krakowski, Burmistrz wyraził nadzieję, że zakupiony sprzęt da możliwość sprawdzenia stanu trzeźwości mieszkańcom miasta i gminy przed podjęciem jazdy co zwiększy świadomość kierowców, a w konsekwencji przełoży się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

StachuStachu

1 1

Ale mi to prezent...!
Inne gminy sponsoruja radiowozy dla policjantów za kilkadziesiąt tysięcy zł a burmistrz przeclawia kupił alkomat za 800 zł.... Żenada... 22:48, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GagaGaga

0 0

A co ci tak nie pasi jak jestes taki cwaniak to proponuje Ci mozesz zakupic dla policji auto 12:45, 31.10.2018


GagaGaga

0 0

A kto Ci zabrania zakupu samochodu dla Przeclawskiej policji jak jestes takim krytykantem pana Burmistrza za dar dla policji chyba sie boisz ze bedziesz pierwszym badanym. 12:51, 31.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA