Zamknij
REKLAMA

Zbiórka drużyn pożarniczych na rocznicę Powstania Warszawskiego

11:11, 21.08.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 1 sierpnia, jak co roku, Komisja ds. Młodzieży działająca przy Zarządzie Oddziału Gminnego ZOSP RP w Padwi Narodowej zorganizowała uroczystość patriotyczną z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku współorganizatorem uroczystości była Ochotnicza Straż Pożarna w Kębłowie oraz  lokalna społeczność.

Obchody 75 rocznicy Powstania Warszawskiego rozpoczęto od uroczystej zbiórki uczestników i zaproszonych gości na placu OSP Kębłów, gdzie w godzinę „W” nastąpiło uroczyste wciągniecie flagi na maszt i tradycyjnie rozbrzmiała syrena alarmowa.

Następnie młodzież miła okazję odbyć krótką lekcję historii o Powstaniu Warszawskim, którą w sali Domu Strażaka przeprowadziła Lucyna Gunia – nauczyciel historii w Szkole Podstawowej w Padwi Narodowej.  Kolejno wszyscy udali się na  cmentarz parafialny gdzie złożono wieniec na grobie żołnierzy, w tym również złożono hołd uczestniczce Powstania Warszawskiego Ludwice Uzar-Krysiakowej, która oddał swoje życie w walce o Warszawę.  Po czym rozpoczęła się Msza św., którą odprawił ksiądz Krzysztof Czajkowski.

Finalnym punktem patriotycznego spotkania było wspólne śpiewanie pieśni powstańczych przy tradycyjnym ognisku. Oprawę muzyczną spotkania przygotowali Państwo Renata i Grzegorz Kopeć, dzięki którym zabrzmiały takie melodie powstańcze jak: „Chłopcy silni jak stal”, „Warszawskie dzieci”, „Marsz Mokotwa”, „Hej chłopcy bagnet na broń” itd.

Celem uroczystości było krzewienie patriotyzmu i upamiętnienie bohaterów tamtych czasów.

W uroczystości uczestniczyli: sekcja MDP Kębłów, zastęp MDP Wojków, inicjatorzy corocznego przedsięwzięcia Druh Jacek Krępa, Druh Wiesław Panek, gospodarze uroczystości Druhowie OSP Kębłów na czele z Prezesem OSP - Druhem  Piotrem Kędziorem.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA