Zamknij
REKLAMA

Groźne osuwisko i zniszczone drogi. Co dalej?

13:43, 14.01.2022 | PC
Skomentuj Fot. UM Przecław
REKLAMA

Nie kończy się problem trudnego stanu technicznego drogi powiatowej z Przecławia do Straszęcina. Jezdnia się osuwa. Niepokój budzi też stan dwóch innych dróg powiatowych w tej okolicy.

W miejscowości Podole, tuż obok Przecławia, droga powiatowa biegnie na wzniesieniu nad doliną Wisłoki. Miejscami jest dość stromo. Od wielu lat w tym miejscu istnieje niebezpieczne osuwisko. Zbocze, wraz z jezdnią, powoli zjeżdża w kierunku rzecznej doliny. Wiele wskazuje na to, że niezbędna tam będzie duża inwestycja. W 2021 roku Powiatowy Zarząd Dróg starał się zabezpieczyć osuwisko i poprawić nawierzchnię „powiatówki”, ale to nie rozwiązało całkowicie problemu.

Właśnie na granicy Podola i Przecławia, gdzie osuwisko występuje, doszło do spotkania Komisji Infrastruktury Rady Powiatu Mieleckiego. Obok starosty mieleckiego Stanisława Lonczaka pojawiło się kilku radnych oraz burmistrz Przecławia Renata Siembab wraz ze swoim zastępcą.

Jak informuje gmina Przecław, uczestnicy spotkania omawiali przygotowanie projektu budowlanego rozwiązującego kłopot podolskiego osuwiska. Starostwo Powiatowe w Mielcu na stabilizację osuwiska w 2022 roku zaplanowało 600 tysięcy złotych

Jednak samorządowcy z Przecławia starostę i powiatowych radnych starali się też zainteresować innymi drogami w gminie Przecław, w planie wizyty Komisji Infrastruktury znalazła się też rozmowa o drodze Przecław - Wola Mielecka. Tu mieszkańców martwi zniszczona nawierzchnia w miejscowości Błonie. Jest też wniosek o budowę chodnika w miejscowości Kiełków.

Na modernizację czeka też droga powiatowa, która łączy powiaty mielecki i dębicki, z Łączek Brzeskich do Nagoszyna. Burmistrz Przecławia Renata Siembab niedawno informowała o koncepcji całkowitej odbudowy tej trasy, wraz z budową chodników i poprawą bezpieczeństwa w rejonie szkoły w Łączkach. To koszt wielu milionów złotych. Renata Siembab sugerowała, że potrzebna będzie współpraca Starostwa Powiatowego z lokalnymi parlamentarzystami, by ta inwestycja zyskała duże dofinansowanie rządowe. 

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

wiszuwiszu

11 1

A moze tam jezdza ciezarowki i betoniary?? Tu duzo sie buduje a wiekszosc powiatowek nie ma utwardzonego pobocza i waskie jezdnie.... 15:26, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IncydentIncydent

4 1

„Od wielu lat znajduje się niebezpieczne osuwisko” . Nie jestem geologiem, ale wydaje mi się, ze chyba trochę dłużej 16:49, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kwik Kwik

0 0

Ło matko jak ona wygląda 🤣 wieś śpiewa i tańczy 🤣 13:46, 19.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%