Zamknij
REKLAMA

Zmarł pochodzący z Mielca poeta krakowski Kazimierz Biculewicz

11.38, 01.12.2022 ks Aktualizacja: 22.40, 01.12.2022
REKLAMA

W dniu 18 listopada w Krakowie w wieku 74 lat zmarł Kazimierz Biculewicz, pochodzący z Mielca poeta, wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość w latach 90. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę w Mielcu.

Informację o śmierci Kazimierza Biculewicza potwierdził jego brat, także mielczanin oraz znany polski bard - Marek Bałata.

- Wyjątkowy poeta pochodzący z Mielca. Autor nagrodzonych wiele lat temu książek poetyckich, Ognisty Żółw Bengalski (1989) i Mrówka Muzyczna (1994). Był do lat 70-tych, moim sąsiadem w bloku w Mielcu, gdzie oprócz naszych spotkań ciekawej Grupy Poetyckiej Cokolwieczek odbywających się u niego w domu, sąsiedztwo wzbogacało nas najlepszymi piłkarzami Stali Mielec i talentami różnych dziedzin - wspomina zmarłego znany polis bard Marek Bałata.

- Kiedy mieszkaliśmy już w Krakowie, spotkania nasze raczej przypadkowe, choć bardzo ciekawe, nie były łatwe. Pojawiał się i znikał. Szukaliśmy go potem z mielczanami, co jakiś czas, przypominając sobie jego pióro i wizje nie tylko poetyckie. Odszedł, wspierany przez sąsiadów i Panią z MOPS-u, pozostawiając po sobie rękopisy, wizje, pokorę i dobro którym emanował. RIP Kaziu… - napisał na Facebooku Marek Bałata.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 3 grudnia w Mielcu.

(ks)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%