Zamknij
REKLAMA

"Ożenek" ponownie na mieleckiej scenie

10:59, 07.11.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Mielczanie mają kolejną okazję do obejrzenia spektaklu „Ożenek” w wykonaniu Teatru Rozmaitości. Sztukę będzie można zobaczyć w sobotę 9 listopada o godzinie 17:30 w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Teatr ROZMAITOŚCI  wystąpi w przedstawieniu sztuki Mikołaja Gogola „Ożenek”. Ta pierwsza rosyjska komedia obyczajowa jest jedną z najczęściej wystawianych sztuk teatralnych w Europie. Chociaż jej popularność wcale nie była tak oczywista w XIX wieku. Jej premiera wzbudziła oburzenie i wywołała skandal. Rosyjska publiczność początkowo odrzuciła sztukę z powodu łamania obowiązujących konwencji. Pierwszoplanowi bohaterowie nie pochodzą z arystokratycznych kręgów, ich język jest pospolity, nierzadko gwarowy, nie ma romantycznego wątku obfitującego we wzniosłe słowa. Jednak dzięki temu bohaterowie sztuki są realni, pełni śmiesznostek i przywar, sztuka nie kończy się jak happy endem, pokazuje za to niezrealizowane plany i nieromantyczne zamiary.

W mieleckim przedstawieniu zagrają doświadczeni aktorzy Teatru ROZMAITOŚCI, których widzieliśmy w ostatnich przedstawieniach: „Wesela”, „Ciotka”, „Gdzie diabeł nie może”. Możemy być pewni, że udźwigną trudne zadanie, ponieważ mieli już okazję pokazać swoje komediowe emploi.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

CBŚPCBŚP

0 0

Liczę na fotorelację publiczności. 14:15, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

M.D.M.D.

1 0

Odchamianie wskazane. 14:43, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA