Zamknij
REKLAMA

Siatkarki z SP6 zagrały w Austrii

17:58, 24.01.2020 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 16-21 stycznia uczennice klas siatkarskich Szkoły Podstawowej numer 6 w Mielcu brały udział w 10. Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Dziewcząt i Chłopców SPARKASSENCUP, w miejscowości Feldkirch w Austrii.

Daria Bogdan, Nadia Bogdan, Wiktoria Murjas, Małgorzata Sobota, Wiktoria Ciechoń, Kornelia Hyjek, wraz z trenerką Beatą Cetnar, miały okazję sprawdzić swoje umiejętności siatkarskie grając z drużynami z Francji, Włoch, Austrii, Niemiec.

Pomimo tego, iż mieleckie siatkarki były o trzy lata młodsze od rywalek, były bardzo blisko sprawienia niespodzianki i gry w najlepszej czwórce imprezy. Przegrana z drużyną Baden Wurtemberg (niemiecka kadra kadetek) 1:2 zadecydowała o tym, że mielczanki trafiły do grupy zespołów walczących o miejsca 5-8. Ostatecznie dziewczyny z mieleckiej klasy siatkarskiej zajęły dobre piąte miejsce.

Po zakończonym turnieju dziewczęta z SP6 skorzystały z zaproszenia niemieckiej drużyny TSV BIRKACH do Stuttgartu, gdzie mogły zwiedzać i trenować z zaprzyjaźnionym zespołem niemieckich kadetek, przebywając u rodzin niemieckich.
 
Wyjazd dziewcząt był możliwy  przede wszystkim dzięki firmie KMK Logistik z Rzeszowa (Krystian Kuchar), która wypożyczyła busa, rodzicom zawodniczek oraz mieleckim spółkom miejskim MPGK i MPEC, a także przewodniczącej Rady Rodziców w SP6.

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

ZHTPzRzZHTPzRz

6 1

Chciałbym, aby Pani Beata była moim trenerem 14:04, 25.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

laklak

7 0

brawo dziewczyny trenować i grać ! szkoda tylko ze na wyjazdy muszą składac się prywatne osoby i spółki miejskie bo nasze władze wojaże zagraniczne maja tylko dla siebie dla "zdobywania doświadczenia " . 17:11, 25.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HejHej

8 0

A ciekawe czy klub siatkówki dołożył choc złotówkę tym dziewczynkom? Przeciez dostaje na szkolenie dzieci i młodzieży miasta i powiatu? Ciekawe 20:37, 25.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
REKLAMA