FKS Stal Mielec zremisowała z Cracovią [FOTO, RELACJA, ANKIETA, WIDEO]

06:04, 13.09.2020 P.C Aktualizacja: 09:43, 14.09.2020

Wynik meczu zszedł na dalszy plan wobec bardzo niebezpiecznej kontuzji bramkarza Rafała Strączka.

Piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa
CRACOVIA - PGE FKS STAL MIELEC 1:1 (0:0)

[FOTORELACJA]8258[/FOTORELACJA]

0:1 - 82 min - Paweł Tomczyk
1:1 - 90+11 min - Dawid Szymonowicz

Cracovia: 23. Karol Niemczycki - 2. Cornel Râpă, 44. Dawid Szymonowicz, 5. Iván Márquez, 87. Diego Ferraresso - 4. Sergiu Hanca (76, 99. Tomáš Vestenický), 10. Pelle van Amersfoort, 22. Florian Loshaj (76, 26. Filip Piszczek), 9. Marcos Álvarez, 21. Thiago (52, 8. Milan Dimun) - 7. Rivaldinho (52, 11. Mateusz Wdowiak).

Stal: 13. Rafał Strączek (90, 29. Damian Primel) - 6. Marcin Flis, 14. Kamil Kościelny, 5. Mateusz Żyro, 23. Krystian Getinger - 10. Mateusz Mak (76, 7. Maciej Domański), 21. Mateusz Matras, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 17. Petteri Forsell (76, 96. Robert Dadok), 9. Andreja Prokić (88, 11. Szymon Stasik) - 99. Łukasz Zjawiński (68, 98. Paweł Tomczyk).

Żółte kartki: Márquez - Flis, Forsell, Matras, Dadok.

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Widzów: 5439.

W 84 minucie mecz został przerwany na 10 minut z powodu kontuzji bramkarza Stali Rafała Strączka. Został odwieziony karetką do szpitala, był świadomy i przytomny.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem dużej przewagi gospodarzy, którzy mieli dwie okazje bramkowe. Zapędy zespołu Michała Probierza ostudził nieco kapitan Stali Krystian Getinger, który pocelował z dystansu i był bliski szczęścia. Po chwili podobnego strzału próbował też Forsell.

Po 25. minutach gry mecz zaczął się wyrównywać, a Stal zmarnowała świetną okazję na prowadzenie. Z kilku metrów nieczysto uderzył Zjawiński i tylko trafił w bramkarza gospodarzy Niemczyckiego, który przed sezonem był bliski angażu w Mielcu.

Do przerwy Cracovia odpowiedziała jeszcze jednym groźnym strzałem, na posterunku był Strączek. Zmiana połów przyniosła okresy przewagi Stali i gry gospodarzy w defensywie.

W 55. minucie dobrze dośrodkował Getinger, a piłka strącona głową przez napastnika o centymetry minęła słupek krakowskiej bramki. Później długo obraz gry nie ulegał zmianie, a lepiej nadal prezentował się zespół z Podkarpacia.

Wreszcie przyszła 82. minuta. Strzał Domańskiego wylądował na słupku, ale do piłki dopadł Tomczyk, ograł obrońcę i dał Stali prowadzenie!

Dwie minuty później w swoim polu karnym nieprzytomny padł faulowany Rafał Strączek. Bramkarz został wywieziony z boiska na noszach. Mecz został przerwany na 10 minut.

[ZT]58614[/ZT]

Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry Cracovia wyrównała, po zamieszaniu pod mielecką bramką.

Ostatnie minuty znów należały do Stali. Z dystansu próbował znowu Tomczyk, a uderzenie z rzutu wolnego Domańskiego wylądowało na słupku. Arbiter skończył mecz nim… Stalowcy spróbowali dobić piłkę do bramki.

W trzech meczach ekstraklasy PGE FKS Stal Mielec zdobyła dwa punkty.

TABELA

WYNIKI I TERMINARZ

STATYSTYKI DOSTARCZA FcTables.com

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu z Cracovią

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:

37 1

Podwójny pech; Strączek kontuzjowany i remis, a po strzeleniu gola Stal mila mecz pod kontrolą. Rafał - wracaj. 17:27, 12.09.2020

JoJo

9 5

Masakra! 17:43, 12.09.2020

EnterEnter

6 67

Oj, szybciutko wrócimy do I klasy, szybciutko. Ale radni PIS dadzą im stypendia i będą grać chłopaki... hahahahahah 17:44, 12.09.2020

damdam

11 0

Do 1 klasy to ty chodzisz zapewne :D 23:28, 12.09.2020

RozbawionyRozbawiony

4 23

Tak się kopie w EkstraKasie... Cóż, pewnie lepiej nie potrafią - gdyby umieli, to by ich w polskiej lidze nie było. Miłej zabawy, wszak śmiech to zdrowie! 18:10, 12.09.2020

4 23

To już kolejny mecz pod wodzą obecnego trenera w którym drużyna Stali traci bramkę i punkty w ostatnich minutach. Taka stray świadczą o słabości drużyny , a szczególnie o charakterze, ambicji, zawźętości , woli walki do ostatniego gwizdka. Ale na te cechy w bardzo dużej mierze ma wpływ trener, który swoje cele ma myślę minimalistyczne skoro jego planem jest utrzymanie , a nie gra o jak najwyższą lokatę. Skoro tak, to trener jak zwykle będzie zadowolony, co mówi na każdej konferencji, niezależnie od wyniku. Jeżeli nie dojdzie do zmiany trenera, to przebieg i rezultaty nastęonych meczy będą bez zwycięstw. Takiej charyzmy, woli zwycięstwa, waleczności umiejętności, jaką przekazywał poprzedni trener Marzec bardzo brakuje i takiego trenera szkoda., bo trudno będzie znaleźć podobnego. Ale czy mimo wszystko nie piwinno się jak najszybciej zwolnić obecnego , gdyż ktokolwiek inny z większymi ambicjami będzie lepszy? 19:58, 12.09.2020

TakTak

1 6

Skąd drużyna ma mieć motywację do zwycięstw i walki o najwyższe cele, jeżeli trenera planem jest utrzymanie się w lidze. W takim razie gramy, jak gramy byle nie przegrsć... to ma byč ...gtra, dla kogo, bo chyba nie dla kibiców. Czy nie czas na zmianę trenera? 00:26, 13.09.2020

kierownik Damiankierownik Damian

9 1

To jest tak jak mawia mój ulubiony ksiądz: " Nieszczęścia chodzą parami". 21:34, 12.09.2020

marmoladamarmolada

0 0

i wracają tam, gdzie się zaczęły. Karma zawsze wraca🤣🤣🤣 07:01, 14.09.2020

Były MielczaninByły Mielczanin

5 4

No cóż, nie mamy 6 punktów przez... Getingera ! W Płocku i w Krakowie dośrodkowania, po których straciliśmy absolutnie zasłużone zwycięstwa, poszły z naszej lewej strony. Dopuścił do nich Getinger, bo nie zrobił prawie nic, by udaremnić, zablokować te dośrodkowania. W Płocku poszła na prawo szybka piłka i miał daleko do napastnika, nie zdążył się odpowiednio zbliżyć, zanim ten dośrodkował, ale dziś podchodził za wolno i trzymał się zbyt daleko od napastnika, ten mógł wrzucić piłkę na pole bramkowe, jak chciał - zero utrudniania. No i wrzucił... A tam swoje dorzucił Primel, odbijając piłkę przed siebie, zamiast na bok... A wiadomo, że wybicie przed siebie to najlepszy prezent dla przeciwnika i - stało się. Pora, żeby trener zwrócił uwagę Getingerowi, że musi grać bardziej kontaktowo i nie dopuszczać do dośrodkowań. Szkoda 2 pkt, jak cholera ! Pozostaje mieć nadzieję, że podtrzymamy passę bez porażki na wyjeździe i z kolejnego meczu - z Lechią w Gdańsku - przywieziemy przynajmniej punkt. Chociaż bez Strączka będzie bardzo ciężko - był bardzo mocnym punktem drużyny. 22:32, 12.09.2020

DarekDarek

9 3

Dawajcie więcej tego małpiszona z megafonem i tych co po autach skakali. Oni są ostatnią nadzieją tego klubu na świetlaną przyszłość! 22:42, 12.09.2020

kubakuba

7 17

i ponownie spaprali mecz tracąc bramkę w ostatnich minutach .patałachy 08:29, 13.09.2020

Fascynujące! Fascynujące!

3 6

Ranking lig UEFA: ... 32.Polska 33.Liechtenstein 34.Litwa 35.Luksemburg... Łączy nas kasa! 08:47, 13.09.2020

przysłowiowy januszprzysłowiowy janusz

1 1

Tylko w Liechtensteinie nie ma profesjonalnej ligi. Co niestety sprawia, że Ekstraklasa wygląda jeszcze żałośniej :( 15:25, 13.09.2020

tuwimtuwim

7 13

Znowu się podniecili i stracili punkty w końcówce, jak tak dalej pójdzie to będzie spadek do 1 ligi. 11:07, 13.09.2020

MadzioMadzio

2 3

Brawo. Było lepiej niż z Górnikiem. B. Jaskot kupił trenerowi pampersy i na Kałuży wyszedł z budy i nie umierał ze strachu. Chyba był po radę u Białka lub Gąsiora ale raczej było w Krakowie widać myśl trenerską TRENERA Jerzego Płanety. Brawo. Więcej musimy wymagać od bocznych obrońców. Było lepiej niż z Górnikiem ale.... Może Flis w TV *%#)!& by się sprawdził ? Brawo Grzesiu Tomasiewicz ! W Krakowie rządził jakby w lidze grał od lat 14:42, 13.09.2020

ataisatais

2 1

Z Crakowią może by i wygrali, ale ze sędzią to już nie da rady, tym bardziej, że to warszawiak forujący legię. Przecież mógł jeszcze więcej żółci pokazać nawet za krzywy uśmiech. 17:46, 13.09.2020

KibolKibol

4 7

Widze ze powoli powoli lecimy...na dno tabeli, ale trener zadowolony z gry... 18:39, 13.09.2020

AbcAbc

2 3

Jeżeli szybko nie zmieni się trenera, to będzie jeszcze gorzej. Zawsze powtarzam, że trenr nie gra, tylko zawodnicy, drużyna i w wiėkszości wszystko od nich zależy, jednak wpływ mentalny, psychiczny i motywacyjby na zawodników ma zawsze trener , no i trochė kibice. W przypadku obecnego trenera brak tych wszystkich cech motywacyjnych, a wręcz z wszystkiego, zawsze ten trener jest zadowolony. Czas na zmianę. 21:20, 13.09.2020

1 1

Ja kocham Polske, ale to nie znaczy ze nadaje sie na prezydenta... 10:23, 14.09.2020

AgarAgar

0 1

Ty pewnie na prezydenta się nie nadajesz(boś dobry chłop) ale Maciek na trenera jak najbardziej..zna się na robocie 11:33, 14.09.2020