Miedź i sędzia Pskit to za mało! Stal wygrała w Legnicy! [WIDEO]

22:52, 02.06.2020 P.C Aktualizacja: 22:47, 03.06.2020
Skomentuj fot. za POLSAT SPORT fot. za POLSAT SPORT

Arcyważne zwycięstwo w piłkarskiej Fortuna 1 Lidze zanotowała PGE FKS Stal Mielec. Biało-Niebiescy ograli na wyjeździe faworyta rozgrywek! Nie zepsuł tego skandalicznie sędziujący Paweł Pskit z Łodzi.

Piłka nożna, Fortuna 1 Liga
Miedź Legnica - PGE FKS Stal Mielec 1:2 (1:2)

0:1 – 11 min – 14. Michał Żyro
1:1 – 15 min – 8. Marcos Garcia Barreno (karny)
1:2 – 37 min – 14. Michał Żyro

Miedź: 1. Łukasz Załuska - 23. Paweł Zieliński, 25. Nemanja Mijušković, 44. Adam Chrzanowski, 33. Artur Pikk (87, 70. Maciej Śliwa) - 10. Jakub Łukowski (90, 27. Patryk Makuch), 2. Marcin Pietrowski, 14. Omar Santana (78, 9. Dawid Kort), 8. Marquitos, 22. Joan Román - 21. Kacper Kostorz.

Stal: 33. Jakub Wrąbel - 77. Jakub Bartosz, 5. Mateusz Żyro, 22. Mateusz Bodzioch, 23. Krystian Getinger - 10. Mateusz Mak (52, 96. Robert Dadok), 7. Maciej Domański (64, 20. Grzegorz Tomasiewicz), 8. Maciej Urbańczyk, 17. Bartosz Nowak, 16. Bartłomiej Kiełbasa - 14. Michał Żyro (73, 24. Lukáš Bielák).

żółte kartki: Mijušković - Mateusz Żyro, Jakub Wrąbel
czerwona kartka: Mateusz Żyro (70. minuta, Stal, za drugą żółtą).

sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

Mecz bez udziału publiczności.

Damskie tenisówki marki adidas z dostawą do domu i RABATEM 35% KLIKNIJ! [reklama]

SKRÓT MECZU W POLSACIE SPORT

Obie ekipy kilka dni temu wróciły na boisko by rozegrać ćwierćfinał Pucharu Polski. Stal uległa Lechowi Poznań 1:3, Miedź przegrała z Legią Warszawa 1:2. Pojawiły się opinie, że w tych meczach lepiej prezentowali się piłkarze z Legnicy i będą faworytem wtorkowej potyczki w Fortuna 1 Lidze. Nie byli, utrzymywali się w grze wyłącznie dzięki skandalicznej pracy sędziego Pskita z Łodzi.

Stal zaczęła mecz od zdecydowanej ofensywy, zepchnęła gospodarzy w ich pole karne, a ci wyglądali jakby niedowierzali w to, co robi z nimi zespół z Mielca. Dobra gra Biało-Niebieskich szybko przyniosła efekt. W polu karnym oszukał obrońcę Bartosz Nowak i dośrodkował nad bramkarzem do Michała Żyro, który z metra głową wpakował piłkę do siatki! Stało się to już w 10. minucie.

Nieoczekiwanie pięć minut później na tablicy wyników pojawił się remis. Sędzia Pskit dopatrzył się „cudownego” zagrania ręką Michała Żyro w polu karnym i wskazał na rzut karny dla gospodarzy. Miedziowi z prezentu skorzystali.

Wyrównanie wiele w obliczu spotkania nie zmieniło. Stal nadal próbowała wysokiego pressingu, nadal miała przewagę, prezentowała wyższą kulturę rozgrywania piłki. Brzydki faul na Bartoszu Nowaku przyniósł mielczanom rzut wolny 19. metrów od bramki Miedzi. Przymierzył Michał Żyro, bramkarz Miedzianki Łukasz Załuska był bez szans. Stal do szatni schodziła prowadząc 2:1 i zdecydowanie górując nad rywalem.

Po zmianie stron obudzili się gospodarze, przeszli do ofensywy. Wymieniali podania, ale niekoniecznie wiedzieli jak wykończyć swoje akcje. Stal cofnęła się i czekała na kontry. W 57. minucie błysnął mielecki bramkarz Jakub Wrąbel, który zdjął piłkę z głowy jednemu z gospodarzy, który niemiałby kłopotu z wpakowaniem jej do siatki.

Miedź nie potrafiła wyrównać samodzielnie, ale mogła liczyć na prezenty sędziego Pskita. W 62. minucie łódzki arbiter przemilczał faul w polu karnym Miedzi na Jakubie Bartoszu. Trudno o bardziej jednoznaczną sytuację by zagwizdać jedenastkę. Pskit jednak milczał. Po chwili zignorował też faul na jednym z obrońców Stali, co przyniosło gospodarzom stuprocentową sytuację. Stal uratowała poprzeczka. Pskit natomiast postanowił wyrzucić z boiska stopera mielczan Mateusza Żyro. Pokazał mu drugą żółtą kartkę, teoretycznie za dyskusję. Absolutnie tym wszystkim zaskoczył.

Później Stal niemal wyłącznie się broniła, gospodarze zdecydowanie dominowali, ale zabrakło im konkretów w ofensywie. Biało-Nebiescy odgryźli się jedną kontrą, gdzie strzału z bocznej strefy pola karnego próbował Grzegorz Tomasiewicz.

Stalowcy przetrzymali także aż sześć doliczonych minut i na środku pustego legnickiego stadionu fetowali zwycięstwo. Miedź miała być absolutnym faworytem sezonu, który miał pewnie kroczyć po ponowny awans do ekstraklasy. Dzisiaj do Stali traci aż 10 punktów.

Więcej informacji wkrótce.

Wyniki i terminarz kolejki
Kolejka 23 - 3 czerwca (pierwotnie 14-15 marca)

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu z Miedzią

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej: