Zamknij
REKLAMA

Przy SP9 działa miejski balon, był pomysł by stanął też przy SP8?

19:06, 14.12.2019 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

To pierwszy sezon zimowy gdy przy Szkole Podstawowej numer 9 funkcjonuje hala pneumatyczna należąca do miasta. Umożliwia korzystanie z boiska piłkarskiego Orlik mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Przed rokiem, w ostatnich tygodniach urzędowania Fryderyka Kapinosa jako pełniącego funkcję prezydenta miasta Mielca, udało się magistratowi zdobyć rządowe dofinansowanie na zakup i montaż hali pneumatycznej na boisku Orlik Szkoły Podstawowej numer 9. Wcześniej zimą stawiany był tam tzw. balon należący do prywatnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, co powodowało kontrowersje, bo nie wszystkie stowarzyszenia działające w mieście miały taki sam dostęp do boiska zimą.

Rządowe dofinansowanie pozwoliło na zakup przez magistrat własnego balona, który w listopadzie został udostępniony sportowcom. Dostawą konstrukcji zajęła się firma Grimar z Katowic. Złożyła ona najkorzystniejszą ofertę na kwotę 576 870 zł. Miasto otrzymało 400 tysięcy złotych dofinansowania na tę inwestycję.

Co ciekawe, latem magistrat realizował też przyłącz sieci ciepłowniczej do boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej numer 8. Spekulowano, że tam stanie balon należący do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Magistrat potwierdził, że instalacja ma umożliwić ustawienie przy tej szkole balona, ale nie precyzował jak i gdzie chce go pozyskać. Dotychczas nie powstała tam żadna hala pneumatyczna.

Grafik treningów na nowym miejskim balonie przy SP9 jest już ustalony i wypełniony. Swoje zajęcia prowadzi tam przede wszystkim szkoła, ale też inne zainteresowane stowarzyszenia i także prywatne szkoły sportowe. Szkoła Mistrzostwa Sportowego będzie, obok SP9, najczęstszym użytkownikiem balona. Rezerwacje zgłosiły również osoby prywatne.

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KaszelekKaszelek

5 1

Prawdziwi Słowianie grają na zewnątrz. 00:09, 15.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtośKtoś

3 2

I jest pięknie. Prócz tegże SMS powinien miec więcejgodzin.W sumie i tak jest ok. 18:19, 15.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA