PGE FKS Stal Mielec – Lech Poznań. Stal niepokonana [FOTO, WIDEO]

12:14, 01.04.2024 PC Aktualizacja: 15:46, 02.04.2024

Poznański Lech grał dzisiaj w Mielcu o powrót na podium ekstraklasy i pierwszą wygraną ligową przy Solskiego 1 od ponad 30 lat! Ósma w tabeli Stal u siebie natomiast nie przegrała od października! I pozostaje nadal niepokonana!

[FOTORELACJA]11055[/FOTORELACJA]

STAL: 1. Mateusz Kochalski – 4. Kamil Pajnowski (66' 5. Marco Ehmann), 21. Mateusz Matras, 3. Bert Esselink, 23. Krystian Getinger ©, 18. Piotr Wlazło, 16. Matthew Guillaumier (90' 31. Ion Gheorghe), 27. Alvis Jaunzems, 10. Maciej Domański (90' 37. Mateusz Stępień), 8. Koki Hinokio (66' 11. Krzysztof Wołkowicz), 17. Ilya Shkurin (80' 42. Kai Meriluoto).
Rezerwowi: 13. Konrad Jałocha – 86. Igor Strzałek, 7. Łukasz Gerstenstein, 25. Łukasz Wolsztyński.
Trener: Kamil Kiereś

LECH: 41. Bartosz Mrozek – 2. Joel Pereira, 3. Barry Douglas, 8. Ali Gholizadeh, 10. Filip Marchwiński (77' 30. Nike Kvekveskiri), 11. Kristoffer Velde, 17. Filip Szymczak (70' 9. Mikael Ishak), 18. Bartosz Salamon, 22. Radosław Murawski, 23. Miha Blazic, 50. Adriel Ba Loua (87' 44. Alan Czerwiński).
Rezerwowi: 35. Filip Bednarek – 15. Michał Gurgul, 16. Antonio Milic.
Trener: Mariusz Rumak

Żółte kartki: Esselink, Gheorghe (Stal)

Sędziuje: DANIEL STEFAŃSKI (asystenci: Dawid Golis, Jakub Jankowski; techniczny: Arkadiusz Nestorowicz; VAR: Wojciech Myć; AVAR: Tomasz Listkiewicz)

Widzów: 6501

Transmisja TV: Canal + Sport

Bilety na mecz wyprzedane!

SKRÓT MECZU OD CANAL + SPORT:

PRZEBIEG MECZU

ATAK GOSPODARZY   ATAK GOŚCI

O godzinie 14:45 na murawie stadionu doszło do krótkiej, jednak bardzo istotnej uroczystości. Prezes klubu Jacek Klimek uhonorował kapitana Stali Krystiana Getingera z okazji jego 400-tnego meczu ligowego w Biało-Niebieskich barwach!

Getinger jest też bohaterem klubowego magazynu, który był kolportowany przed meczem. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wszyscy usłyszeli też utwory wyselekcjonowane przez Krystiana.

Może pół metra zabrakło Esselinkowi by uszczęśliwić mielecki stadion już w 7. minucie. Zakończył strzałem głową rzut rożny, piłka jednak minęła słupek.

W 14. minucie formę Bartosza Mrozka, obecnie bramkarza Lecha, sprawdził Hinokio. Zaliczył celny strzał z dystansu, ale Mrozek zdołał piłkę odbić.

Do 40. minuty przewagę miała Stal. Podkreśliła sporą liczbą dośrodkowań, gdzie brakowało jednak wykończenia.

Lech się ocknął w ostatnich minutach pierwszej części, Marchwiński dwukrotnie zatrudnił Kochalskiego z dystansu, zakotłowało się w polu bramkowym gdzie mielczanom udało się zablokować strzał Szymczaka, podobnie jak kontrę niemal równo z gwizdkiem na przerwę.

Po zmianie stron, do 60. minuty obie ekipy miały po jednej sensowniejszej okazji, ale tempo gry wyraźnie siadło. Stal jakby wyczekiwała co zaproponuje Lech.

Do kuriozalnej sytuacji doszło w 81. minucie, po kontrze Lecha. Piłkarze Kolejorza domagali się karnego, wręcz o to prosili. Sędzia Daniel Stefański siedem minut się zastanawiał, oglądał VAR. Ostatecznie pokazał rzut wolny dla Lecha. A po chwili przedłużył mecz o dziesięć minut.

Ten dodatkowy czas upłynął pod znakiem wielkiej przewagi Lecha, ale Stal się ofiarnie i umiejętnie broniła. Kochalski zachował też kolejne czyste konto i mecz zakończy się remisem 0:0.

- Dla nas to strata dwóch punktów. Stal umiejętnie się broniła, dużą ilością zawodników -  mówił po meczu trener Lecha Mariusz Rumak.

- Jeśli czegoś możemy żałować, to że grając z taką drużyną, mając dobry fragment gry, że nie zamieniliśmy tego na bramkę – komentował szkoleniowiec mielczan Kamil Kiereś.