W polskiej branży budowlanej są nagrody, które można przyrównać do legendarnych filmowych Oscarów. Co roku aż sześć branżowych stowarzyszeń i związków organizuje konkurs „Budowa Roku Podkarpacia”. Tu oceniane są te inwestycje, które w całym regionie wyróżniają się – przede wszystkim nowoczesnością, kreatywnością, funkcjonalnością.
Za nami gala, która rozstrzygnęła konkurs za rok 2023. W piątek 29 listopada w efektownej auli Politechniki Rzeszowskiej zgromadzili się przedstawiciele branży budowlanej z regionu, samorządowcy, władze uczelni oraz dziennikarze. W takim szerokim gronie ogłoszone zostały „Budowy Roku 2023”.
Był to moment wielkiego sukcesu inwestycji mieszkaniowej z Mielca – Apartamentów Stara Cegielnia realizowanych przy ulicy Racławickiej. Apartamentom została przyznana Nagroda I Stopnia!
- W ten sposób podnosimy poprzeczkę i pokazujemy, jak powinno się budować, jak nowe obiekty powinny wyglądać. Nie szybko, nie byle jak, nie duże, a spełniające oczekiwania mieszkańców, spełniające potrzeby rodzin, które tam będą mieszkać. Również wykorzystujące energię słoneczną. Dbające o nowe technologie, nowe rozwiązania i ochronę środowiska. Chodzi o promowanie dobrego wykonawstwa, uwzględniającego wszystkie możliwe aspekty – powiedziała Lidia Buda-Ożóg, przewodnicząca rzeszowskiego oddziału Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, które oceniało Apartamenty Stara Cegielnia Mielec.
- Obiekty Osiedla Stara Cegielnia są pięknie wykonane. Ważnym aspektem jest też dbałość o nawiązanie historyczne poprzez elementy wykończenia elewacji, gdzie zadbano o to, by to miejsce było utożsamiane ze Starą Cegielnią. Kolejny aspekt to bezwzględnie doskonałe wykonawstwo: staranne, przejrzyste, brak usterek. Jest też przepiękny plac zabaw, inwestorzy Starej Cegielni mogą chwalić się na całą Polskę placem zabaw, który jest bezpieczny, dobrze wyposażony, naprawdę wspaniały – podkreśliła Lidia Buda-Ożóg.
[FOTORELACJA]11099[/FOTORELACJA]
- Zdobyliśmy pierwsze miejsce dla budynku wielorodzinnego w Mielcu. Nasza budowa jest jedyną w całym Podkarpaciu, która zdobyła pierwszą nagrodę w zakresie budynków wielorodzinnych. Jesteśmy bardzo dumni – powiedział Waldemar Misiak, prezes spółki Agrobaza z Mielca, generalnego wykonawcy Starej Cegielni.
- Wszystkim spodobało się to, że tereny postindustrialne, poprzemysłowe zmieniają się nie do poznania. W takich momentach wszyscy zaczynają zauważać potrzebę realizacji inwestycji mieszkaniowych z innej strony: nie tylko jest to inwestycja developerska, a również jest to upiększanie miasta Mielca, okolicy – wskazał Waldemar Misiak.
Uroczystość wręczenia nagród zgromadziła około dwieście osób, obok Starej Cegielni z Mielca została nagrodzona też inwestycja mostowa w Przemyślu, gdzie Polskie Linie Kolejowe zbudowały nową przeprawę przez rzekę San, ukrywając ją pomiędzy przęsłami zabytkowego mostu, w tym celu specjalnie rozsuniętymi.
Rozstrzygnięcie konkursu „Budowa Roku Podkarpacia 2023” przyciągnęła media z Rzeszowa i regionu, a o oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Szałamaistek z Wojewódzkiego Domu Kultury.
[FOTORELACJA]12076[/FOTORELACJA]
Inwestorem Apartamentów Stara Cegielnia jest spółka Stara Cegielnia Mielec, którą na uroczystości w Politechnice Rzeszowskiej reprezentowali Waldemar Kawalec i Waldemar Misiak. Generalnym wykonawcą jest spółka Agrobaza.
Obiekty projektowała mielecka pracownia LEMAA Architekci Krzysztof Krężel: architektura – Krzysztof Krężel, konstrukcja – Piotr Madura, instalacje sanitarne – Ludwik Rogala, instalacje wentylacji – Paweł Gadzała, instalacje elektryczne – Paweł Piwowar.
Kierownik budowy: Piotr Wanat. Kierujący nadzorem inwestorskim: Mirosław Muniak.
Apartamenty Stara Cegielnia w Mielcu to nowoczesne osiedle, które powstaje w atrakcyjnej lokalizacji, u zbiegu ulic Wojsławskiej i Racławickiej, składające się z sześciu wielorodzinnych budynków wraz z garażami podziemnymi oraz częścią usługową i niezbędną infrastrukturą.
Niewątpliwym atutem inwestycji Stara Cegielnia jest jej lokalizacja stanowiąca kompromis pomiędzy wygodnym dojazdem do centrum miasta a spokojnym miejscem do zamieszkania.
Trwa budowa i sprzedaż II ETAPU inwestycji. W ofercie pojawiły się także lokale usługowe zlokalizowane na parterze budynków od strony ulicy Wojsławskiej. Lokale usługowe dedykowane są głównie mieszkańcom osiedla, planowane branże to lokalna sieć spożywcza, branża beauty, cukiernia i inne usługi, które mają na celu zwiększenie komfortu życia poprzez udogodnienie załatwiania codziennych spraw.
- Mamy w tej chwili drugi etap inwestycji. Konstrukcja jest zakończona, realizujemy już elewacje, idą tynki, wylewki. Z końcem wakacji 2025 roku będzie koniec drugiego etapu budowy, w międzyczasie oczywiście postępuje realizacja trzeciego etapu – zapewnia Waldemar Misiak z Agrobazy.
[FOTORELACJA]10404[/FOTORELACJA]
Inwestycję deweloperską charakteryzuje przemyślana, ponadczasowa architektura oraz funkcjonalność lokali, zapewniająca komfort i wygodę użytkowania. Z myślą o wysokich oczekiwaniach przyszłych mieszkańców oraz ich indywidualnych potrzebach, oferta Starej Cegielni daje możliwość wyboru spośród lokali o zróżnicowanych układach i metrażach.
Warto podkreślić, że w bogatej ofercie znajdują się także lokale dwupoziomowe z tarasami na ostatnich dwóch piętrach - z pięknym widokiem na panoramę miasta oraz lokale na pierwszym piętrze z wygodnymi i funkcjonalnymi tarasami. W pozostałych lokalach mieszkalnych przewidziane są atrakcyjne loggie, które dadzą mieszkańcom poczucie prywatności lub przestronne balkony.
W projekcie osiedla przewidziano liczne zielone nasadzenia, ścieżki spacerowe oraz ławki, a dla najmłodszych mieszkańców nowoczesny i bezpieczny plac zabaw, który został oddany do użytkowania wraz z I etapem inwestycji. Ponadto na terenie wspólnym osiedla do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie wiele zewnętrznych, bezpłatnych miejsc postojowych.
Instalacja fotowoltaiczna na dachu budynków skutecznie obniży koszty utrzymania części wspólnych nieruchomości.