Pracownicy Biedronki informują, że pod koniec października będą mieli dzień wolnego. Chodzi o niedzielę (31 października). Skąd taka decyzja?
Dyskonty, chcąc walczyć o klienta, decydują się na wprowadzenie do swojej oferty m.in. usług pocztowych. To pozwala sklepom na prowadzenie działalności również w niedziele niehandlowe, niezależnie od wielkości placówki. Taką funkcję mogą pełnić zarówno sklepy osiedlowe, jak i duże dyskonty czy hipermarkety.
W ostatnich tygodniach decydowały się na to już takie sieci jak Żabka, Kaufland, Lidl i Biedronka. W praktyce oznaczało to, że niemal co trzeci sklep sieci jest otwarty w każdą niedzielę, a zakupy w teoretycznie niehandlową niedzielę można zrobić w praktycznie każdym zakątku Polski.
Wiele z tych sklepów pozostawało więc czynnych przez okrągły tydzień. Otwieranie sklepów w niedziele ma zostać jednak ukrócone. Polski rząd uszczelnił już ustawę. Podpis pod nowelizacją złożył prezydent Andrzej Duda, a ustawę opublikowano w Dzienniku Ustaw.
Teraz okazuje się, że Biedronki w jeden dzień będą zamknięte. Chodzi o niedzielę (31 października), dzień przed Wszystkich Świętych. Informacja pojawiła się w mediach społecznościowych. Powielają ją też pracownicy dyskontu.
- Sieć poinformowała nas, że tego dnia mamy wolne. To dzień przed 1 listopada. Szefostwo tłumaczyło nam, że to w trosce o załogę. Decyzja jest podyktowana z myślą o pracownikach, by mogli spokojnie przygotować się do tego święta
- mówi w rozmowie z portalem jedna z kasjerek.
Jak informują Wiadomości Handlowe koncern w liście do pracowników wyjaśnia, że rozumie, "jak istotnym dla Polaków świętem jest Dzień Wszystkich Świętych przypadający 1 listopada".
4 3
Czyli wynika z tego, że państwowa spółka jaką jest Poczta Polska podpisujac umowy z sieciami pomaga im w obchodzeniu prawa?
4 2
wejdzie nowy przepis w życie że sklepy w niedziele i święta mają być zamknięte i drugie kiedy na stacjach paliw nie będzie sprzedaży żadnego alkoholu !! Kiedy staniemy się cywilizowanym krajem ?
2 2
Ale dobrodziejstwo zrobili Polakom,a won z Polski,drogo jak cholera.
1 0
A jak zwykły obywatel przygotuje się do święta jak biedra będzie zamknięta. Skandal. :-)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.mielec.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz