Zamknij
REKLAMA

Prezes Medyka wydał oświadczenie w sprawie masowych szczepień

16:31, 06.04.2021 | P.C
Skomentuj Na zdjęciu: Lekarz Stanisław Mazur
REKLAMA

W Wielką Sobotę w Rzeszowie odbyła się duża akcja szczepień na COVID-19. Politycy Koalicji Obywatelskiej pokazują zdjęcia i alarmują, że Rzeszów jest miastem, gdzie liczba zaszczepionych mieszkańców jest znacznie wyższa niż w innych regionach. Przedstawiciel rządu zdecydowanie zaprzecza.

[ZT]62094[/ZT]

Szczepienia prowadziło Centrum Medyczne Medyk, którego prezes Stanisław Mazur opublikował obszerne oświadczenie. Publikujemy je w całości.

Stanowisko CM Medyk ws. szczepień

Szanowni Państwo,

Misją Centrum Medycznego MEDYK w czasie pandemii jest działalność na rzecz bezpieczeństwa osób najbardziej zagrożonych negatywnymi skutkami zakażenia wirusem SARS-COV-2. Staramy się świadczyć wysokiej jakości usługi z zakresu profilaktyki, leczenia i zapobiegania COVID-19. 

Jesteśmy wiodącym realizatorem szczepień na Podkarpaciu. Mamy własne mroźnie pozwalające na magazynowanie 1 miliona dawek – dzięki temu cały proces przebiega w naszych Punktach bardzo sprawnie.

Sami obsługujemy 105 naszych Punktów Szczepień, bez ryzyka błędu, zgodnie z potrzebami naszych pacjentów. Naszym celem jest brak utylizacji – dzięki wprowadzonym zasadom nie zmarnowaliśmy żadnej dawki. Bardzo skrupulatnie, co do kropli, wykorzystujemy każdą fiolkę.

Wykonując około 100000 szczepień, około 10% pochodziło z tych właśnie oszczędności !

Centrum Medyczne Medyk to obecnie 1000 pracowników, którzy przeszli szkolenie teoretyczne i praktyczne w zakresie szczepień. Dodatkowo przeszkoliliśmy 150 farmaceutów. Mamy sprawne zespoły szczepienne, realizujące szczepienia stacjonarne i wyjazdowe. Te szczepienia w poszczególnych gminach oraz wyjazdowe w domach na terenie województwa system zalicza nam na Rzeszów, co sztucznie stawia Rzeszów jako miasto najwyżej w statystyce. Faktyczne zaszczepienie Rzeszowian pierwszą dawką jest około 30-40%.

Kilka tygodni temu Podkarpacie było na przedostatnim miejscu w Polsce pod względem liczby szczepień wykonanych na województwo. Podjęliśmy ambitny cel, by nadrobić zaległości wojewódzkie w obliczu ogromnej potrzeby społecznej.   Obecnie mamy 17% wyszczepialności i tylko 5 województw ma gorszą pozycję, a chcemy mieć odporność populacyjną chociaż przeciętną. 

Na Podkarpaciu funkcjonuje kilkadziesiąt gmin, w których nikt nie chciał szczepić – dlatego powołaliśmy nasze dodatkowe zespoły wyjazdowe do każdej gminy oraz szczepimy tam w domach. Staramy się nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

W Wielki Piątek otrzymaliśmy, zamówione wcześniej szczepionki – 2000 dawek preparatu Pfizer. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę kilkadziesiąt osób, w tym dyrektorzy, pracowali od 6.00 do 22.00. Szczepiliśmy w kilku miejscowościach Podkarpacia. Wszędzie tam szczepienia odbywały się zgodnie z prawem i kolejnością Narodowego Programu Szczepień. Szczepiliśmy nie tylko osoby 60+, ale także młodszych – przedstawicieli grupy 0, 1b oraz 1c. Byli to m. In. nauczyciele, studenci medycyny, medycy, strażacy, pracownicy wiezień, służby granicznej, policjanci i wojskowi. W kolejce stali więc też młodzi, ale uprawnieni. Był porządek.

W Rzeszowie na ul. Rejtana  zaszczepiliśmy w sobotę około 4080 osób. Większość z nich była zarejestrowana. Oferowaliśmy też możliwość szczepienia bez rejestracji – zgodnie z wystawionymi skierowaniami. Wszystko w zgodzie z prawem, procedurami i sekwencją Narodowego Programu Szczepień.

Ponieważ co raz bardziej brakuje nam w województwie chetnych 60+, więc zrobiliśmy też zapisy na piątek i sobotę dla osób 55+, po to aby szczepionka nie zalegała na Święta, podczas gdy wokół pandemia, a śmiertelność w województwie duża.

Nie rozumiemy spotykających nas insynuacji. Podkreślamy raz jeszcze – do zaszczepienia się nie była konieczna rejestracja, ale konieczne było uzyskanie skierowania. Jeżeli wśród zaszczepionych osób znalazły się osoby poniżej 60 r.ż., a nieuprawnione jednocześnie na innej podstawie, wynikało to wyłącznie z troski o wykorzystanie wszystkich rozmrożonych szczepionek i niedopuszczenia do ewentualnej utylizacji.

Już dziś przygotowujemy dalsze inicjatywy, które będą przyspieszały tempo szczepień. W najbliższy wtorek (06.04.2021 r.) o 6.00 otrzymamy na najbliższy tydzień dalsze dawki preparatu Pfizer, którymi szczepić będziemy w przyszłych tygodniach w 33 dużych zakładach pracy, którymi opiekujemy się w zakresie medycyny pracy. W najbliższym tygodniu uruchamiamy wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa szczepienie w hali na Podpromiu, co da nam nowe, ogromne  możliwości, w tym obsługę metodą DriveThru.

Uruchomiliśmy kilkanaście populacyjnych punktów szczepień: w Łańcucie, Leżajsku, Przeworsku, Jarosławiu, Przemyślu, Ustrzykach, Krośnie, Sanoku, Dębicy, Kolbuszowej, Mielcu, Tarnobrzegu.

Szczepimy tak, aby uodpornić jak najszybciej naszych pacjentów. Dziękujemy naszemu personelowi. Dziękujemy wszystkim  którzy są świadomi,  odpowiedzialni i chcą się szczepić. 


Prezes Centrum Medycznego Medyk
Lekarz Stanisław Mazur
 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

KomikKomik

3 8

Zamiast szczepic na potemge walni sie facet w glowe nawet nikt nie pomyslal o przebadaniu preparatu pod katem wlasciwosci bo poco !!! 17:50, 06.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BrysBrys

3 2

a ty już mocno uderzyłeś się w główkę co widać i słychac. 07:46, 07.04.2021


Zawisza1Zawisza1

4 5

Ha ha wybory i propaganda 21:46, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrysBrys

6 4

Brawo panie doktorze. Reszta tego kraju może nam tylko zazdrościć. I bardzo dobrze. 07:48, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zzzz

0 0

to są prawdziwe szczepionki J&J ? ostatnio mieli jakiś błąd produkcyjny i musieli wywalić hektolitry preparatu. 14:14, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sksk

0 0

Zwyczajnie prowadzą testy (przed dopuszczeniem na terenie EU?) na nieświadomych szczepiących się (którzy pewnie nawet nie wiedzą, preparat którego producenta im podano). 14:16, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PpPp

0 0

Medyk wykorzystuje sytuacje - dają duźo szczepionek to szczepią. Chwała im za to, że nie marnują żadnych dawek. Pytanie jest inne - dlaczego Rzeszów dostaje proporcjonalnie tak dużo dawek? W Wielki Piątek na chętnych do szczepienia była wprost łapanka. Zaszczepił się nawet 25 letni syn znajomej w ramach akcji szczepienia rodzin pracowników jednejz przychodni! 14:48, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gdb53Gdb53

1 0

Mazur prubuje się nachapac ile się da bo za szczepienia dużo płacą 09:21, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%