Zamknij
REKLAMA

Od 29 maja ponowna działalność klubów fitness i siłowni oraz basenów

10:43, 07.05.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Od 29 maja do 5 czerwca przywrócona ma być działalność klubów fitness i siłowni, a także basenów - wynika z opublikowanego w czwartek wieczorem rozporządzenia Rady Ministrów. Będą obowiązywały limity osób.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów, w związku z wystąpieniem stanu epidemii, ukazało się w czwartek w Dzienniku Ustaw.

Przewiduje ono, że od 29 maja 2021 r. do 5 czerwca 2021 r. działalność będą mogły wznowić kluby fitness i siłownie, ale z limitem 1 osoby na 15 mkw powierzchni.

Warunek nie dotyczy działalności polegającej na prowadzeniu siłowni, klubów i centrów fitness: "działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów; dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich oraz zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych" - dodano w rozporządzeniu.

W dokumencie wskazano, że od 29 maja 2021 r. do 5 czerwca 2021 r. przywrócona będzie działalność basenów, aquaparków i obiektów sportowych zamkniętych. Będą mogły być udostępnione ograniczonej liczbie osób - "nie większej niż połowa obłożenia basenu, aquaparku, albo obiektu".

Jednocześnie "udostępnia się publiczności nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni - przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami" - dodano w rozporządzeniu.

Jak zaznaczono, osoby korzystające z obiektu sportowego, basenu lub aquaparku "są obowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt, wydarzenie sportowe".

Z rozporządzenia wynika również, że od 15 maja 2021 r. do 28 maja 2021 r. w obiektach sportowych na otwartym powietrzu dopuszczalne będzie udostępnienie publiczności maksymalnie 25 proc. liczby przewidzianych dla niej miejsc, co czwartego miejsca na widowni. Dodano, że w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni widzowie będą musieli zachować między sobą dystans 1,5 m.

Jak wskazano, podmiot uprawniony do udostępnienia obiektu, organizator wydarzenia sportowego (w przypadku zajęć poza obiektem sportowym) m.in.: dezynfekuje szatnie i węzły sanitarne; zapewnia osobom uczestniczącym w wydarzeniu sportowym lub korzystającym z obiektu sportowego, basenu lub aquaparku albo ze sprzętu sportowego środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego. "Dezynfekuje urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających, zapewnia 15-minutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami (...) wydarzeń sportowych lub korzystających z obiektu sportowego, basenu lub aquaparku" - dodano w rozporządzeniu.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 8 maja 2021 r. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ zm/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

syf genetycznysyf genetyczny

2 1

Dla tych, którzy uważali na lekcjach biologii w szkole podstawowej jest jasne, że ktokolwiek uznaje jakąkolwiek szczepionkę za OCHRONĘ PRZED ZAKAŻANIEM, jest skończonym idiotą i nieukiem. ŻADNA szczepionka nie chroni przed zakażaniem i rozprzestrzenianiem zakażenia.
Mało tego! Podawanie szczepionek to nic innego jak ZAKAŻANIE organizmu wirusem lub bakterią. Nie dotyczy to jedynie tego gówna, które się w tej chwili nazywa "szczepionką", a jest bliżej nieokreślonym syfem genetycznym.

https://twitter.com/PKontrowersje/status/1390644603720712194
https://twitter.com/PKontrowersje/status/1390643109638324225 22:19, 07.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ANTYANTY

1 1

To po co cię szczepili twoi rodzice IDIOTO tak jak innych uważasz przeciwko ODRZE , OSPIE i innych szczepionkach których byłeś szczepiony 15:01, 08.05.2021


LiliLili

1 1

To w kościele też będzie może przebywać więcej osób niż dotychczas 😂😂😂 16:07, 08.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%