Zamknij
REKLAMA

Jak powinno wyglądać sprzątanie biur w pandemicznej rzeczywistości?

16:20, 14.09.2021 | Materiał partnera

Pandemia Covid-19 zmieniła całkowicie nie tylko model pracy wielu przedsiębiorstw, ale także podejście do bezpieczeństwa i higieny. W rzeczywistości czyste i wolne od drobnoustrojów biuro jeszcze nigdy nie było tak ważne jak obecnie, nawet jeśli część zespołu pracuje na tzw. home office.

Wciąż nieodzowne w pandemii sprzątanie biur to nie tylko lśniące biurka i podłogi, ale przede wszystkim zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa pracowników i klientów firmy. Dowiedz się, czym powinny charakteryzować się profesjonalne usługi sprzątające w dobie pandemii koronawirusa.

Środki ochrony osobistej personelu sprzątającego

Bezpieczeństwo i higiena pracy w pandemicznych realiach są wyjątkowo istotne. Sprzątanie biur powinno więc odbywać się z zachowaniem najwyższej ostrożności. Personel sprzątający powinien być bezwzględnie zaopatrzony w środki ochrony osobistej takie jak: maseczka i rękawiczki. Powinien również często dezynfekować dłonie. To wyraz troski o zdrowie pracowników przedsiębiorstwa, w którym realizowana jest usługa.

Aktualizowanie wiedzy dotyczącej sprzątania

Wiedza to podstawa, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa. Dlatego personel rzetelnej firmy sprzątającej powinien na bieżąco ją aktualizować i dostosowywać się do zmieniających się wytycznych sanitarnych. Szkolenia, dobór nowych środków chemicznych, nowe metody sprzątania – o to wszystko powinna zadbać firma oferująca profesjonalne sprzątanie biur.

Szeroki zakres usług sprzątających

Sprzątanie biur w dobie koronawirusa wymaga najwyższej staranności. Efektem są czyste biura bez szkodliwych drobnoustrojów i kurzu. Jest to jednak możliwe wyłącznie wtedy, gdy usługi sprzątające będą realizowane kompleksowo. Oznacza to nie tylko starcie kurzu z blatów i przetarcie podłóg, ale również mycie okien, pranie tapicerek i dywanów i dezynfekcję pomieszczeń. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://www.prestiger.pl/sprzatanie-biur/

Dezynfekcja powierzchni biurowych

Pełna dezynfekcja to usługa, którą przed wybuchem pandemii koronawirusa zlecali jedynie przedstawiciele nielicznych specjalistycznych branż. Jednak w trosce o bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów obecnie coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zamówienie dezynfekcji biur. Stała się ona priorytetem w zapewnieniu efektywności zespołu i zdrowych warunków pracy. Warto wiedzieć, że jedną z najbezpieczniejszych i skutecznych metod dezynfekcji biur jest ozonowanie. Po jej przeprowadzeniu pomieszczenia wolne są od szkodliwych wirusów.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%