Zamknij
REKLAMA

Skradzione klucze. Co zrobić?

11:16, 29.07.2021 | Materiał partnera

Kradzież torebki, plecaka, czy torby, w której poza rzeczami osobistymi, dokumentami, czy portfelem znajdują się klucze to ogromny problem, który może mieć poważne konsekwencje. Co należy zrobić w takiej sytuacji?

Zawiadomienie na policję

Przede wszystkim o kradzieży, należy powiadomić policję i nie ma tu znaczenia, czy wierzymy, że służby mundurowe odzyskają nasze rzeczy. Ważne, aby mieć potwierdzenie, że zostały one skradzione, gdyż może się to przydać w przyszłości. Dlatego koniecznie trzeba poinformować o tym policję i zabrać ze sobą potwierdzenie zgłoszenia, które może się przydać w banku, czy urzędzie. Zaświadczenie może być również niezbędne dla uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela, czy gdy wezwany zostanie ślusarz Poznań.

Wymiana zamka

Ze względu na to, że zazwyczaj skradzione zostają klucze wraz z dokumentami, a więc i adresem zamieszkania niezbędna jest szybka wymiana zamka. Jest to konieczne dla zachowania bezpieczeństwa, nawet jeśli posiada się zapasowy komplet kluczy. Ślusarz z https://www.pogotowie-zamkowe-poznan-24h.pl/ będzie potrzebował zaświadczenia, że ma się prawo do lokalu. Zazwyczaj wystarczy do tego dowód osobisty, ale ten został prawdopodobnie również skradziony, dlatego przydatne będzie zaświadczenie o kradzieży od policji. Po udowodnieniu prawa do wejścia do mieszkania, ślusarz szybko przystąpi do pracy. Bezszkodowo wymieni wszystkie zamki, zapewniając tym odpowiednią ochronę przed kradzieżą. Warto pamiętać, że Pogotowie Zamkowe dostępne jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Co istotne, dobry ślusarz jest w stanie wymienić każdy zamek, niezależnie od stopnia zaawansowania, zabezpieczeń antywłamaniowych i marki.

Kiedy jeszcze przydatna jest pomoc ślusarza?

Zamek w drzwiach powinno się również wymienić, gdy klucze zostaną zgubione. Zapewni to odpowiednią ochronę przed włamaniem i zadba o bezpieczeństwo domowników i mienia. Zepsuty zamek również wymaga wymiany lub naprawy, tak więc jeśli mechanizm nie działa prawidłowo i utrudnione jest wkładanie lub przekręcanie klucza, to warto wezwać na miejsce ślusarza. Fachowiec sprawdzi co się dzieje z zamkiem i stwierdzi, czy wystarczy naprawa, czy też konieczna jest wymiana zamka. Do firmy ślusarskiej, warto również się zgłosić, gdy zatrzaśnie się klucze. W takiej sytuacji profesjonalista przeprowadzi awaryjne otwieranie drzwi, umożliwiając domownikom powrót do domu.

 

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%