Zamknij
REKLAMA

W jaki sposób działa Asana i w czym może pomóc twojej firmie?

16:27, 19.07.2021 | Materiał partnera

Niektórzy z nas doskonale wiedzą, czym jest Asana, a inni mają o niej tylko znikome pojęcie. Asana to taki system zarządzania zespołem pracującym. Poprawia jego wydajność i komunikację między członkami danego zespołu, a na tę komunikację może wpływać wiele czynników, nawet ten pozornie niezbyt istotny, czyli powiązany z tym, że członkowie zespołu pracującego średnio się lubią.

Komunikacja

W czasach obecnych raczej pracuje się w biegu. Mowa tu dokładnie o tym, że taki laptop z matową matrycą, kamerą internetową i mikrofonem to najczęściej używane narzędzie. Na kamerce internetowej da się objaśnić o wiele więcej niż na telefonie przytkniętym do ucha. W tym tkwi rzecz jasna plus, bo nie traci się czasu, tylko włącza się laptop i objaśnia wiele spraw na kamerce.

Istotnym jest też i to, że technologia obecnie temu sprzyja, czyli Asana to także te lekkie laptopy, dzięki którym pracuje się nam wydajniej, bo dzięki ich lekkości mamy ten poręczny komputer z kluczowymi zaletami w niemal każdej sytuacji powiązanej z działaniem firmy. Wideokonferencję ułatwia w czasach obecnych nawet ten typowy telefon klasy smartfon. Kilkanaście lat temu takowy był ciekawym wynalazkiem, ale dziś ta opcja jest dosłownie normą, czyli używa się go niemal cały czas.

Dogadywanie się

Asana to także ten bardzo ważny czynnik psychologiczny, czyli w jednym zespole pracowniczym muszą pracować ludzie, którzy faktycznie się lubią i stale żartują ze sobą w ten dość smaczny sposób. Czynnik ten rzecz jasna ma znaczenie kluczowe, bo częste konflikty w zespole pracowniczym obniżają jego wydajność i to gwałtownie.

Dlatego czasami dwa zespoły pracowników są lepszymi od jednego, bo w tych dwóch trzeba umieścić pracowników, którzy doskonale się rozumieją. Mowa tu też i o tym, że takie osoby znają doskonale swoje mocne strony i dobrze dbają o to, by ta druga osoba w zespole pracowniczym otrzymywała zadania najlepiej pasujące do jej talentów.

Aspekt ten zawsze będzie bardzo ważnym, bo to zgranie się przyśpiesza pracę i to znacząco i dzięki temu konkretna firma szybciej wyrabia się z konkretnymi zleceniami. Jeśli zaś szybciej wyrobi się z tym jednym, to kolejne raczej nie będzie stanowić problemu.

Technologia

Wiadomo nie od dziś, że te nowoczesne i lekkie laptopy, oraz smartfony sprzyjają szybszemu wykonywaniu zleceń. Dlatego też w zespołach pracowniczych muszą pracować ludzie doskonale znający te nowoczesne technologie. Nie chodzi tu rzecz jasna tylko o tę popularną elektronikę użytkową, ale też i o nowości takie jak drukarki 3D i inne nowości.

Właśnie dzięki nim osiąga się w pracy bardzo wiele, a pracownicy muszą się dokształcać niemal cały czas, bo dzięki temu więcej potrafią i bardziej nadają się do konkretnego zespołu pracowniczego.

Kluczowe znaczenie w tych sprawach ma też i to, że ludzie szkolą się dodatkowo za własne pieniądze, bo tylko tak mogą pozostać w danym zespole pracowniczym. W praktyce oznacza to inwestowanie w siebie i dogadywanie się z kimś takim jak szef zespołu, dzięki któremu ma się te pozytywne rekomendacje i premie.

Dowiedz się więcej na https://leadership-center.pl/blog/asana-co-to-za-narzedzie/

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%