Zamknij
REKLAMA

Labofarm - naturalne rozwiązania w profilaktyce zdrowotnej

13:23, 27.11.2020 | Materiał partnera

Dobra kondycja psychofizyczna to cel wielu z nas. Dbać o zdrowie możemy na różne sposoby – odpowiednią dietą, aktywnością fizyczną, a także poprzez stosowanie przeróżnych technik relaksacyjnych. Od zarania dziejów istnieje jeszcze jeden naturalny sposób wykorzystywany w profilaktyce zdrowotnej, a mianowicie ziołolecznictwo.

Uzdrawiający potencjał roślin doceniali już nasi przodkowie w starożytności. Skuteczność stosowanych metod, sprawia, że z powodzeniem używa się ich do dziś – zarówno jako produkty lecznicze jak i zapobiegające różnym chorobom.

Prozdrowotne właściwości ziół wykorzystuje w swojej  działalności firma Labofarm. Wszyscy, którzy stawiają na naturalne wspomaganie swojego organizmu, mogą skorzystać z ich wieloletniego doświadczenia, ogromnej wiedzy i szerokiej oferty produktów.

Labofarm - co wyróżnia firmę i jej produkty?

Labofarm to jedna z wiodących firm farmaceutycznych o profilu zielarskim w Polsce. Ich praca obejmuje rejestrację, wytwarzanie, dystrybucję oraz sprzedaż roślinnych produktów leczniczych. Cały asortyment wyróżnia najwyższa jakość, bezpieczeństwo oraz skuteczność, co wynika z kilku istotnych czynników, a mianowicie:

 • Odpowiedniego pozyskania substancji czynnych – dzięki innowacyjnej technologii zastosowanej przez Labofarm, surowce chronione są przed skutkami procesów chemicznych zachodzących w laboratorium. Ponadto rośliny zbierane i przetwarzane są w kontrolowanych warunkach, a do wytworzenia produktu finalnego używa się całej części rośliny, a nie tylko ekstraktu, dzięki czemu udaje się zachować naturalne proporcje substancji czynnych. Takie rozwiązanie sprawia, że obecne w ziołach związki mogą ze sobą współdziałać, zwiększa się ich dostępność i skuteczność. Efekt synergii daje pacjentowi najlepszy rezultat terapeutyczny.

 • Własnego surowca – surowce wykorzystywane przez Labofarm pozyskiwane są z czystych, ekologicznych upraw, co potwierdzają europejskie certyfikaty. Uprawy są monitorowane i poddawane ścisłej kontroli na każdym etapie – od wysiania do zbiorów po suszenie.

  Wyselekcjonowane odmiany roślin wyróżnia zawartość związków czynnych, które zdecydowanie przewyższają powszechnie dostępne na rynku surowce.

 • Kontroli procesu produkcji – Labofarm przestrzega najważniejszych standardów europejskich w procesie produkcji. Każdy etap jest dokładnie monitorowany, a rośliny badane są zgodnie z monografiami Farmakopei Polskiej lub Farmakopei Europejskiej. Przed wydaniem produktu do obrotu jest on szczegółowo sprawdzany na zgodność z odpowiednią specyfikacją.

 • Najwyższej jakości tabletek – leki roślinne oferowane przez Labofarm poddawane są standaryzacji, która polega na ujednoliceniu związków czynnych w każdej kapsułce. Dzięki temu pacjenci mają gwarancję odpowiedniej ilości związków czynnych odpowiadających za efekt terapeutyczny. Pozwala to również ustalić bezpieczne dawkowanie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Labofarm – jakie produkty oferuje firma?

W bogatym asortymencie Labofarm znajdziemy kilka grup produktów. Są to przede wszystkim:

 • Tabletkileki ziołowe w formie tabletek pozwalają na precyzyjne dawkowanie. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią smaku i aromatu ziół. Dostępne są w różnych opakowaniach – najczęściej po 20, 60 i 90 kapsułek.

 • Zioła pojedyncze – różnego rodzaju zioła pakowane w torebki. Można z nich przyrządzić zdrowotne napary, odwary – w zależności od wskazówek producenta umieszczonych na opakowaniu.

 • Mieszanki lecznicze – są to różne zioła pakowane w saszetki. Ich połączenie jest dokładnie przemyślane i powstaje w oparciu o fachową wiedzę z zakresu farmacji oraz ziołolecznictwa. Żadna roślina nie znalazła się tu przez przypadek, a proporcje są idealnie wyważone.

 • Herbaty spożywcze – różnego rodzaju herbaty, które można pić na co dzień. Nie są to produkty typowo lecznicze, ale również wykazują właściwości prozdrowotne.

Na jakie problemy zdrowotne pomagają produkty Labofarm?

Asortyment Labofarm podzielony jest pod względem konkretnych problemów zdrowotnych. Dzięki temu każdy łatwo znajdzie interesujący go produkt adekwatny do występujących dolegliwości.

Główne kategorie to:

 • zioła na odporność – pomocne szczególnie w okresie grypowym i u osób z osłabionym układem immunologicznym,
 • zioła na układ pokarmowy – sprawdzą się w problemach trawiennych np. biegunkach, zaparciach, wzdęciach itp.,
 • zioła na problemy dermatologiczne – wskazane przy problemach skórnych np. trądziku, łuszczycy, egzemie itp.,
 • zioła na układ oddechowy – produkty przeciwkaszlowe, ułatwiające odksztuszanie, pomocne w stanach zapalnych dróg oddechowych,
 • zioła na układ moczowy – pomocne przy infekcjach dróg moczowych – np. zapaleniu pęcherza czy nerek,
 • zioła na układ krążenia – wskazane przy żylakach, pajączkach, hemoroidach i innych problemach z krążeniem,
 • zioła na układ nerwowy – sprawdzą się w sytuacjach napięcia nerwowego, mają działanie uspokajające, ułatwiają zasypianie,
 • zioła na układ mięśniowy i szkieletowy – stosowane w bólach mięśniowych, problemach ze stawami itp.

Gdzie można kupić produkty Labofarm?

Produkty Labofarm dostępne są w dobrych sklepach zielarskich i aptekach w całej Polsce. Osoby, które preferują zakupy online mogą skorzystać ze strony producenta. Można tu znaleźć wszystkie produkty Labofarm podzielone na konkretne kategorie, co jest znacznym udogodnieniem.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA