Zamknij
REKLAMA

Czy ewolucja małpy w człowieka to mit?

18:09, 26.11.2020 | Materiał partnera

Nietrudno odnaleźć w Internecie teorie o tym, że ewolucja to bzdura. Niektórzy wezmą coś takiego za niewyobrażalną bezczelność, inni za słuszną wątpliwość, której powinno się poddawać większość badań naukowych, nawet tych wielkich. A co jest prawdą?

Czym jest ewolucja?

Na przestrzeni lat powstała podstawa dzisiejszej nauki o powstaniu człowieka. Mowa o ewolucji. Tak samo jak nauka o Ziemi jest rzeczą powszechną, oczywistą i podstawową, tak do tej pory traktowana była teoria ewolucjonizmu. Dla każdego człowieka już od dawna oczywistą kwestią było to, że gatunek Homo Sapiens powstał z małpy. 

W muzeach istnieje ogromna ilość namacalnych dowodów na to, że kiedyś małpa, później małpolud, potem humanoid aż wreszcie człowiek powstali z jednej linii. Czy tak faktycznie było?

Czy hominidy faktycznie istniały?

Okazuje się, że rozpoczynając podważanie niektórych elementów, cała teoria ewolucji powoli zaczyna się rozpadać. Przede wszystkim nie istnieje szansa na to, aby zmiany prowadzące od małpy do człowieka zostały przeprowadzone w genomie organizmu w czasie tak krótkim, jak sześć milionów lat. Ze względu na degradujące mutacje i czas, w jakim procesy ich dotyczące się rozwijają, nie istnieje możliwość, aby małpa stała się człowiekiem. 

Wszystko wskazuje na to, że rzeczona w historii małpa była tak naprawdę człowiekiem, nie hominidem. Oznacza to, że był to człowiek w bardziej prymitywnej formie, ale jednak człowiek. Homo erectus, homo habilis, czy też australopitek to próba naciągnięcia teorii, ponieważ budowa anatomiczna wskazuje na człowieka. Oznaczać to może że małpoludy nie istniały, a pierwsze teorie źle zapoczątkowano. Można by rzec, że w takim razie człowiek istniał zawsze, a teorie odnoszące się do źródła jego istnienia jako małpy są po prostu błędne.

Gdzie znaleźć wiarygodne artykuły?

Biologia tak sobie to wszystko zaplanowała, aby człowiekowi dane było żyć na tym świecie jak najdłużej. Nie udało się zgłębić jej rozumowania w stu procentach, a poznana wiedza jest zapewne szczątkowa, ale wszystko wskazuje na to, że człowiek mimo mutagennej degradacji wciąż się uczy. Geologia, nauka o anatomii, ewolucji i istnieniu całego świata na różnych jego płaszczyznach jest bardzo ważna. Warto zapoznać się z artykułami z portalu Ewolucja Myślenia, który zebrał wartościowe, istotne informacje, będące doskonałym punktem zaczepienia w zdobywaniu wiedzy o świecie. 

W Internecie ogromna jest ilość informacji śmieciowych, które trudno w jakikolwiek sposób ominąć. W świecie wiecznie napływających wiadomości, warto uchwycić się stałego, dobrego źródła, które zawsze będzie w stanie dać coś więcej, niż zapełnienie czasu. Takim właśnie źródłem jest portal Ewolucja Myślenia. Doskonalenie wiedzy o przemijającym czasie w świecie ludzkim to świetny sposób na spędzenie wolnych chwil. Nie tylko przed komputerem, ale również podczas korzystania ze swojego smartfona w każdej wolnej chwili podczas zapracowanego dnia codziennego. Warto dać sobie coś dobrego.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA