Zamknij
REKLAMA

Uruchomienie usługi FoxyCredit w Polsce

15:19, 25.11.2020 | Materiał partnera

Na polskim rynku pożyczkowym rozpoczął działalność międzynarodowy serwis analityczny FoxyCredit. Przygotowując się do uruchomienia serwisu, specjaliści firmy przez kilka miesięcy analizowali zachowania kluczowych graczy, analizowali prognozy analityków finansowych oraz informacje o wielkości udzielonych kredytów konsumpcyjnych. Serwis oferujący porównywanie i analizę ofert kredytowych staje się coraz bardziej popularny w Europie - według obserwatorów popyt na podobne usługi stale rośnie.

To nie pierwsza w tym roku rozbudowa projektu: latem w Rumunii ruszył FoxyCredit. Od momentu otwarcia placówki w Polsce z usług firmy skorzystało już ponad 500 osób. Większość z nich (67%) była najbardziej zainteresowana uzyskaniem kredytu krótkoterminowego na okres do 1 miesiąca. Zdaniem ekspertów to właśnie tego typu pożyczki cieszą się coraz większą popularnością wśród zainteresowanych.

Trendy na polskim rynku kredytowym

Sektor kredytów konsumenckich w Polsce doświadczał w ciągu roku wahań od stabilizacji do stosunkowo wysokiego wzrostu. Analitycy wyznaczają następujące okresy obrotowe:

  • Do końca 2019 roku wolumen kredytów w kraju wykazywał stabilizację, oscylował na poziomie 765 mld zł.
  • W styczniu 2020 r.  zakres udzielonych kredytów wzrósł do 771,6 mld zł, aw marcu osiągnął rekordowy poziom 784,2 mld zł.
  • W drugiej połowie wiosny rynek ponownie się ustabilizował: z powodu wybuchu pandemii i związanej z nią kwarantanny ludność wolała oszczędzać.
  • Wrzesień przyniósł kolejny rekord w obszarze udzielonych pożyczek - kwota sięgnęła 785 mld zł.

Analitycy finansowi m.in. FoxyCredit Polska przewidują stabilny wzrost rynku zarówno późną jesienią, jak i wczesną zimą. Oznacza to, że usługi takich serwisów jak foxycredit.com będą coraz bardziej poszukiwane przez konsumentów. W okresie ogólnego spowolnienia gospodarczego rzeczywiste dane o warunkach udzielania kredytów FoxyCredit są jeszcze ważniejsze, gdyż wiele firm kredytowych dość często zmienia swoje warunki. Wielu pożyczkodawców stale wprowadza nowe promocje, obniżając / podnosząc stopy procentowe, aby uczynić swoje usługi bardziej dostępnymi. Inni, wręcz przeciwnie, zaostrzają wymagania.

Informacje referencyjne

FoxyCredit powstał w Szwecji w 2018 roku. Początkowo menedżerowie serwisu nie planowali uczynić go międzynarodowym, ale wysoki popyt na usługi skłonił ich do podjęcia decyzji o poszerzeniu granic projektu. Obecnie firma świadczy usługi na terenie Norwegii, Finlandii, Rumunii, Danii, Ukrainy i Polski.

FoxyCredit świadczy usługi w zakresie wyboru najlepszych warunków pożyczki w zależności od celu pożyczki i specyficznych warunków pożyczkobiorcy. Firma dysponuje analitykami finansowymi oraz informatykami. W serwisie dostępne są narzędzia, które pozwalają porównać oferty różnych pożyczkodawców, warunki i oprocentowanie pożyczek, maksymalne kwoty, a także zapoznać się z ocenami firm. Przedstawiciele serwisu zwracają uwagę, że osoby poszukujące pożyczki online, mogą czasem uzyskać kody promocyjne na usługi instytucji kredytowych.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA