Zamknij
REKLAMA

Wyprawka dla pierwszoklasisty - 3 grupy produktów, które powinny się w niej znaleźć

13:10, 03.08.2020 | Materiały partnera

Początek roku szkolnego to stresujący czas dla rodziców dzieci, które po raz pierwszy przekroczą szkolny próg w roli ucznia. Wyprawka dla pierwszoklasistów obejmuje obecnie nie tylko książki i zeszyty, ale również szereg innych produktów, przydatnych w szkolnej codzienności. Sprawdź, co powinno się w niej znaleźć!

 

1. Plecaki szkolne dla pierwszoklasisty

2. Śniadaniówka, bidon i worek na strój sportowy

3. Artykuły papiernicze

 

Rodzice pierwszaków muszą się przygotować na duże zakupy - wyprawka obejmuje zarówno podstawowe pomoce, jak i te mniej oczywiste artykuły plastyczne. Przed zakupami warto zrobić listę potrzebnych rzeczy, aby o niczym nie zapomnieć i nie kupić czegoś, co będzie całkowicie zbędne.

 

Plecaki szkolne dla pierwszoklasisty

Podstawą wyprawki jest plecak lub tornister - to w nim uczeń będzie nosił wszystkie potrzebne pomoce naukowe i książki, a także śniadanie i strój na lekcje wychowania fizycznego. Wybór pomiędzy tymi dwoma produktami nie jest łatwy, ponieważ oba mają swoje zalety. Dobrej jakości plecaki szkolne dla pierwszoklasisty spełniają rygorystyczne wymogi rodziców i dzieci - nie tylko są zaprojektowane tak, aby wymuszać na dziecku prawidłową postawę ciała i jednocześnie nie obciążać zbytnio poszczególnych partii kręgosłupa, ale również posiadają ciekawe wzory, wśród których uczeń z pewnością wybierze coś dla siebie.

 

Śniadaniówka, bidon i worek na strój sportowy

Uczniowie spędzają w szkole kilka godzin dziennie, a więc niezbędne jest wyposażenie ich w drugie śniadanie oraz coś do picia. W tym celu przydatny jest komplet pojemników - śniadaniówka z bidonem, dzięki którym pierwszoklasista będzie mógł bezpiecznie przenosić swoje śniadanie i napój, bez szkody dla pozostałych rzeczy umieszczonych w plecaku. Równie potrzebny jest worek na strój sportowy - praktyczne rozwiązanie, pozwalające zadbać o kompletny strój zmienny na lekcje wf.

 

Artykuły papiernicze

Pierwszy rok w szkole to czas prac manualnych. Dzieci wykonują różnego rodzaju ćwiczenia plastyczne, kształtujące motorykę dłoni i wyobraźnię. Niezbędne są więc do tego artykuły papiernicze, na liście których znajdują się m.in. kredki świecowe i ołówkowe, farby plakatowe, pędzle, bloki techniczne i rysunkowe, kolorowa bibuła, plastelina, modelina, klej, nożyczki i flamastry. W wyprawce nie może zabraknąć również piórnika wyposażonego w długopisy, ołówki, temperówkę i gumkę do mazania. Lista artykułów jest długa, dlatego szkoły często udostępniają ją rodzicom pierwszoklasistów, ułatwiając tym samym skompletowanie potrzebnej wyprawki.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA