Zamknij
REKLAMA

Biurowa bariera ochronna. Osłona z pleksi

16:30, 04.04.2020 | Materiał partnera

Pandemia korona wirusa zmieniła nasze postrzeganie kontaktów międzyludzkich. Musimy zachować dystans społeczny, poddawać się rygorowi kwarantanny, oraz używać środków ochrony osobistej. Wynika to z faktu iż korona wirus jest niezwykle zjadliwy i posiada zdolność transmisji na poziomie 2.5, co oznacza iż jedna osoba zaraża statystycznie kolejne 2.5 osoby.

Zalecane przez WHO (Światową Organizację Zdrowia), odległości pomiędzy osobami wynoszą 2 metry mają uniemożliwić poziomą transmisję wirusa. Bywają jednak miejsca, w których zachowanie odległości jest niemożliwe. Należą do nich biura, punkty apteczne, stacje benzynowe i punkty pocztowe. Takie miejsca charakteryzują się dużą rotacją ludzi przychodzących załatwić sprawy urzędowe, kupić potrzebne lekki, czy po prostu zatankować. Są to w szczególności miejsca, które nie mogą być wyłączone z funkcjonowania ze względu na zapewnianie podstawowych potrzeb ludności . Miejsca wymienione powyżej muszą być objęte szczególną ochroną przed możliwością zarażenia się patogenem. Należy je wyposażyć w konstrukcje które ograniczą możliwość bezpośredniego kontaktu z zarażonymi. Są to środki techniczne takie jak biurowe przegrody ochronne zapewniające ochronę pracowników w  punktach kasowych, biurach obsługi klienta, punktach pocztowych, recepcjach. Jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań jest montaż bariery ochronnej z poliwęglanu. Bariery skonstruowane z profili stalowych malowanych proszkowo, wypełnione litą taflą poliwęglanu, produkowane przez polskiego producenta firmę Mega Andrea

Osłona z pleksi

Standardowy wymiar produktu wynosi 1020x1110, inne rozmiary są dostępne na zamówienie. Montaż takiej bariery w zakładzie pracy , biurze może być koniecznością. Wynika to bezpośrednio z przepisów BHP. W myśl  Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia szczególnych środków ochrony pracownikowi.  Należą do nich odzież i obuwie ochronne, środki ochrony indywidualnej, oraz zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy w miejscu jej wykonywania. Czy obsługa petentów w biurach i placówkach pocztowych wczasach epidemii jest bezpieczna? Bez wątpienia, w czasach przed epidemią tak było, lecz obecnie praca w miejscach z dużą rotacją ludzi taka nie jest. Należy pamiętać iż jednym z podstawowych sposobów transmisji wirusa jest droga oddechowa. Osoba chora kaszląc rozpyla wirusa w aerozolu, w ten sposób może zarazić osobę która jest w pobliżu.

Przegroda antywirusowa

Nawet, jeżeli zachowamy wymagany dystans nie mamy gwarancji iż cząsteczki wykichanego powietrza z patogenem nie dotrą do naszych dróg oddechowych. Warto więc tworzyć bariery fizyczne w oparciu o sprawdzone rozwiązania. Biurowa przegroda ochronna może w wymierny sposób ograniczyć transmisję wirusa, poprzez odseparowanie pracownika od interesanta. Dbałość o pracownika poprzez zapewnienie mu odpowiedniego poziomu zabezpieczeń jest wartością dodaną. Zapewni bowiem ciągłość funkcjonowanie firmy, oraz spełnienie wymogów higieny i bezpieczeństwa pracy . Montaż barier będzie miał również wpływ na postrzeganie firmy. Dbałość o zachowanie zasad bezpieczeństwa będzie świadczyć o trosce o dobro wspólne w czasach pandemii korona wirusa. Producent barier ochronnych gwarantuje wysoką jakość, oraz szeroki wybór  dostarczanych produktów. Możliwe jest dostosowanie wielkości konstrukcji do warunków lokalowych, oraz malowanie na wybrany kolor metodą proszkową. Przy większych zamówieniach gwarantowane są atrakcyjne rabaty.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA