Zamknij
REKLAMA

Skuteczny płyn antyseptyczny

20:37, 31.03.2020 | Materiał partnera

W dobie rosnącego zagrożenia ze strony patogenów, szczególnie ważne jest chronienie siebie i swoich bliskich za pomocą dostępnych środków ochrony indywidualnej oraz płynów antyseptycznych. Dlaczego wirusy mają tak łatwą zdolność transmisji pomiędzy osobami? Wynika to z ich zdolności mutacji i faktu iż są to cząstki nie posiadające organów wewnętrznych nie będące organizmami żywymi. Jeżeli nie są żywe, to nie można ich zabić, lecz można je zniszczyć, uniemożliwiając migrację pomiędzy ludźmi.

Metoda jest prosta i niezwykle skuteczna, i wynika z faktu iż wirus jest otoczony warstwą lipidową, tłuszczem, który należy rozpuścić i zniszczyć jego zdolność transmisji, w tym celu należy użyć płynów antyseptycznych. Na szczególną uwagę zasługują preparaty oparte na alkoholu. Uważa się iż wirusy unikają zniszczeniu w kontakcie z alkoholem o mocy minimalnej wynoszącej 60%. Alkohole używane jako antyseptyki to alkohol etylowy i izopropylowy. Bezpieczniejszy w użyciu jest ten pierwszy i na jego bazie wytwarza się płyny do dezynfekcji. Jednym z płynów o składzie gwarantującym skuteczną walkę z wirusami, w tym korona wirusem jest płyn biobójczy COVI-SEPT i COVI-SEPT Plus. Obydwa Są to płyny dostępne w hurtowniach medycznych wyprodukowane przez Hasco-Lek, polskiego producenta leków, który wprowadził błyskawicznie do dystrybucji wyrób mający na celu wspomożenie walki z koronwairusem.

Płyny antseptyczne

Obecnie służba zdrowia, w więc szpitale, przychodnie borykają się z powszechnym problemem braku środków do odkażania przeznaczonych jest do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk, powierzchni i urządzeń. Covi Sept może być stosowany w miejscach wymagających zapewnienia odpowiedniego poziomu higieny, a więc w placówkach służby zdrowia , zakładach użyteczności publicznej, oraz do dezynfekcji powierzchni. Dotychczasowy brak płynów antyseptycznych na bazie alkoholu etylowego , zostanie rozwiązany przez dostarczenie Covi Septu do hurtowni medycznych. Produkt będzie dostępny w opakowaniach 5, 2, 1 litrowych, oraz w poręcznych buteleczkach 50ml, 100ml, 250ml, 500ml. W hurtowniach będzie dostępny płyn COVI-SEPT Plus, z dodatkiem deksapentasnolu, który ma zapobiegać nadmiernemu wysuszeniu skóry, starzeniu się rąk, oraz reakcji alergicznych po użyciu środków antyseptycznych na bazie alkoholu etylowego. Producent zapewnia iż zawartość alkoholu etylowego wynosi 80%. Płyn COVI-SEPT można kupić w hurtowni medycznej CMS Polska w sklepie online 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA