Zamknij
REKLAMA

Jak sprzedać nieruchomość za gotówkę?

12:12, 19.01.2020 | Materiał partnera

Mogłoby się wydawać, że sprzedaż mieszkania, czy też domu nie jest wielkim problemem. Nie zawsze tak jest. Nieruchomości z drugiej ręki często nie można sprzedać wiele lat. Główną przeszkodą jest cena. Wiadomym jest, że stawki rynkowe są coraz wyższe. Właśnie dlatego obniżanie ceny nie jest dobrym rozwiązaniem. W ten sposób można stracić sporą ilość gotówki.

Nadmiar mieszkań do sprzedaży

Często bywa tak, że mieszkań do sprzedaży jest więcej, niż potencjalnych kupców. Właśnie dlatego dość trudno jest sprzedać nieruchomość w korzystnej cenie. Osoby, które potrzebują gotówki "na już" starają się wyróżnić na rynku właśnie poprzez obniżanie cen. Oczywiście wiele zależy od tego, w jakim mieście mieszkamy.

Mogłoby się wydawać, że większym wyzwaniem będzie sprzedać nieruchomość w małej miejscowości. Nierzadko jest zupełnie odwrotnie. Wynika to z faktu, że konkurencyjność jest o wiele niższa. Niejedna osoba pragnie zakupić mieszkanie lub dom, jednak żadna oferta nie jest dostępna. W dużych miastach jest w czym wybierać, co niekorzystnie wpływa na interesy sprzedawców.

Czas sprzedaży

Jeśli czas sprzedaży nie ma znaczenia, to prędzej, czy później uda nam się pozbyć nieruchomości. Oczywiście wiele zależy od jej rodzaju. Wiadomym jest, że łatwiej będzie nam sprzedać mieszkanie w bloku, niż duży dom o wartości kilkuset tysięcy. Niektóre nieruchomości wystawiane są na sprzedaż od kilkunastu lat. Nie zapominajmy, że są to zamrożone pieniądze. Jeśli przez długi czas nie udało nam się sprzedać nieruchomości, to powinniśmy poważnie zastanowić się, gdzie leży problem.

Tylko nieliczni sprzedają mieszkanie za gotówkę w ciągu kilku miesięcy. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy posiadają relatywnie nowe nieruchomości położone w atrakcyjnej okolicy.

Skup nieruchomości

Nie każdy wie, czym jest skup nieruchomości. Jest to przedsiębiorstwo, które wykupuje za gotówkę mieszkania, domy, czy też działki. Jest to korzystne rozwiązanie w przypadku, gdy czas odgrywa ważną rolę. Skup mieszkań pozwala również uniknąć szeregu kłopotliwych formalności. Najczęściej już w ciągu kilku dni można otrzymać pieniądze na konto.

Skup nieruchomości za gotówkę w całej Polsce wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy przez długi czas nie mogą sprzedać mieszkania lub domu. Należy jednak liczyć się, że tego rodzaju przedsiębiorstwa pobierają prowizję. Jest to zwykle 10-15% wartości rynkowej nieruchomości. Warto podkreślić, że należne pieniądze wypłacane są w ekspresowym tempie. Skup mieszkań nie jest firmą pośredniczącą - sprzedajmy nieruchomość i nie musimy martwić się o to, co stanie się z nią w przyszłości.

Interesuje Cię sprzedaż mieszkania? Odwiedź skup nieruchomości KupujemyM.pl

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone