Zamknij
REKLAMA

Bawełniane torby zamiast plastikowych reklamówek

20:19, 08.06.2022 | Materiał partnera

Każde zakupy, podczas których wracasz do domu z plastikową torbą zapełnioną produktami codziennego użytku, generują niewielki ślad węglowy i kolejny plastikowy odpad. Jak robić zakupy i być bardziej eko? Wielorazowe, bardziej estetyczne i wytrzymałe bawełniane torby mogą być rozwiązaniem tego problemu.

Bawełniana torba na zakupy, zamiast plastikowej

Chcesz chronić naszą planetę i przyłączyć się do zielonej zmiany, ale nie wiesz jak to zrobić? Zacznij od siebie i swoich małych, codziennych nawyków. Idąc po zakupy, najczęściej zapominamy o zabraniu własnej torby i wracamy z kolejną plastikową torbą. Bawełniana torba na zakupy to świetna alternatywa dla reklamówek z plastiku. Nie tylko pomoże ograniczyć ilość plastiku lądującego każdego roku w morzach i oceanach, ale jest także trwałą, dzięki temu posłuży Ci przez lata.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów toreb z bawełny, a do tych najpopularniejszych należą stylowe, wytrzymałe i łatwe w użytkowaniu torby płócienne. Użytkownicy mają do wyboru torby w wielu wzorach i kolorach, a firmy mogą wykorzystać ten rodzaj produktu jako element reklamowy. Bardzo popularne są torby bawełniane z logo firmy. Wręczane podczas konferencji, szkoleń czy spotkań biznesowych będą później służyć obdarowanej osobie m.in. podczas zakupów, a to sprawi, że logo firmowe będzie eksponowane w wielu miejscach.

Dodatkową zaletą bawełnianej torby jest jej szerokie zastosowanie. Plastikowa torba na zakupy prawdopodobnie trafi do kosza tuż po powrocie ze sklepu. Bawełniany zamiennik możesz wykorzystać podczas kolejnych zakupów, zabrać w niej rzeczy na piknik czy zapakować do niej laptopa lub strój na siłownię. Są wygodne do noszenia, wytrzymałe, wyglądają estetycznie i nowocześnie, a przede wszystkim są bardziej ekologiczne niż plastikowe jednorazówki.

Szeroki wybór różnych rodzajów trwałych, modnych, wygodnych i ekologicznych toreb bawełnianych z możliwością personalizacji oferuje m.in. producent toreb bawełnianych – ecotorby.pl.

Torby bawełniane – rozwiązanie przyjazne ekologii

Czy wiesz, że w ciągu ostatnich 70 lat na świecie wyprodukowano ponad 8,3 mld ton plastiku (dane Programu Środowiskowego ONZ – UNEP). Zaledwie 9 proc. odpadów plastikowych podlegało dotychczas recyklingowi. Co zresztą? 12 proc. odpadów zostało spalonych, a blisko 80 proc. śmieci plastikowych trafiło na wysypiska śmieci, ale także do oceanów, mórz, rzek i lasów.

W jaki sposób używanie bawełnianej torby na zakupy pomoże matce naturze? Jednej torby używasz nawet kilkadziesiąt razy – są wytrzymałe, można je prać, dlatego inwestycja w jedną torbę bawełnianą jednorazowego użytku zwróci się już po kilku wizytach w sklepie – Tobie i środowisku. Dodatkowo mają one dłuższe uszy, dzięki czemu możesz nosić swoje zakupy wygodniej – na ramieniu, zamiast w dłoniach.

Bawełniane torby na zakupy są wykonane z naturalnych materiałów, nie pękają, są bardzo trwałe i higieniczne. W składzie materiału, z którego są wykonane, nie ma substancji chemicznych, które mogą przenikać do zapakowanej żywności i szkodzić środowisku – to wszystko decyduje o tym, że bawełniana torba wielorazowego użytku na zakupy to wybór dużo bardziej ekologiczny niż jednorazowa plastikowa siatka. Dodatkowo szeroka gama kolorów i wzorów toreb sprawia, że możesz wybrać taką, jaka najlepiej pasuje do Ciebie. Białe, kremowe i kolorowe, gładkie i z nadrukiem – niezależnie od tego, o jakiej ekotorbie marzysz, koniecznie sprawdź torby bawełniane od ecotorby.pl.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%