Zamknij
REKLAMA

Wirtualna rzeczywistość na WMT w Stalowej Woli

11:38, 25.05.2022 | Artykuł promocyjny

Na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli powstaje nowoczesne laboratorium z przemysłowymi systemami wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR) w ramach projektu „Modelowe Rozwiązania na trudne wyzwania - Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego Stalowej Woli”, współfinasowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 oraz budżetu państwa.

Projekt jest realizowany przez gminę Stalowa Wola w partnerstwie z dziesięcioma instytucjami działającymi na terenie Stalowej Woli. Głównym celem programu jest wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej na terenie kraju poprzez podniesienie jakości środowiska naturalnego, dostępności i standardu życia mieszkańców małych i średnich miast. Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza  jest jednym z Partnerów projektu.

REKRUTACJA

W powstającej pracowni zostanie wdrożony nowatorski system do nauczania z wykorzystaniem m.in. okularów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Został on zaprojektowany tak, aby w pełni zaangażować studentów w kreatywne i ekscytujące nauczanie.

Ilustrując złożone problemy naukowe w 3D, wykładowcy poprowadzą zajęcia w nowoczesny sposób, co pomoże uczącym się osiągać szybciej lepsze wyniki. Nauczyciele i studenci przejdą na nowy model edukacji, w którym mniej jest bezpośredniego instruktażu, a więcej zdalnej współpracy i samodzielnego uczenia się. Dzięki rzeczywistości mieszanej możliwe staje się uproszczenie złożonych dyscyplin, takich jak mechanika, chemia molekularna, projektowanie inżynierskie i wielu innych, a także umożliwienie uczniom lepszego zrozumienia podstawowych pojęć, dzięki wizualizowaniu przestrzennemu.

Aplikacje rzeczywistości mieszanej pozwalają uczyć się, przez praktykę, z dowolnego miejsca na ziemi, dzięki możliwości korzystania z instrukcji holograficznych i dokonywania oceny przy użyciu holografii. Wielu użytkowników może widzieć i wchodzić ze sobą w interakcje w tym samym środowisku rzeczywistości mieszanej. Umożliwia to programistom tworzenie środowisk mix reality (MR) w czasie rzeczywistym dla wielu użytkowników jednocześnie, w tym wspólnych obszarów roboczych, spotkań, a nawet gier kooperacyjnych.

Rzeczywistość mieszana umożliwia studentom szybsze i efektywniejsze uczenie się, zapewniając im wiedzę, którą mogą od razu zastosować w praktyce. A każdy student, nawet ten mający trudności z nauką, może skorzystać z rzeczywistości mieszanej. Nauczyciele mogą tworzyć spersonalizowane programy edukacyjne dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Wizualizacje przestrzeni w trybie 6DoF, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki, to wszystko przenosi edukację w zupełnie inny wymiar i wspiera nowe modele edukacji. Po raz kolejny granice edukacji zostają przesunięte, a ograniczenia w nauczaniu 2D pokonane.

Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej
w Stalowej Woli
ul. Kwiatkowskiego 4
37-450 Stalowa Wola
Tel.: (15) 844 89 12
wmt.prz.edu.pl

REKRUTACJA

(Artykuł promocyjny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%