Zamknij
REKLAMA

Gdzie nauczyć się podstaw tatuowania?

09:51, 25.05.2022 | Materiał partnera

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z tatuowaniem, ale nie masz pojęcia, jak się do tego zabrać? Próbowałeś dostać się do studia tatuażu na praktyki, jednak jego pracownicy oczekują od Ciebie… no właśnie, praktyki? Niestety umiejętność rysowania oraz pełne portfolio to jeszcze nie wszystko. Od tatuażysty oczekuje się wprawnej, stabilnej ręki, a także dokładnej wiedzy w zakresie prawidłowego wykonania i dbania o tatuaż.

Akademia tatuażu

Z teoretycznymi i praktycznymi podstawami tatuażu świetnie mogą zapoznać Cię akademie oferujące kurs tatuażu! Jedną z nich jest Akademia Paredo. Tutaj nauka tatuowania odbywa się podczas kilkudziesięciu godzinnego szkolenia, które oferowane jest się w trzech wariantach:

  • szkolenie podstawowe,
  • szkolenie z modelem,
  • zaawansowane szkolenie indywidualne.

Etapy szkolenia

Szkolenia podstawowe skierowane są do osób bez doświadczenia w tatuowaniu i składają się z kilku obowiązkowych punktów. Niczym tatuator zacznie pracę na „żywym materiale”, najważniejsze jest przygotowanie projektu – jego opracowanie, korekta, uwzględnienie wymagań klienta oraz ograniczeń sprzętowych, a na koniec przeniesienie na kalkę hektograficzną. Ten etap to nauka dokładnego rysowania linii z zachowaniem stabilnej pozycji nadgarstka.

Następny etap to techniczne zapoznanie ze sprzętem – budową maszynki oraz związanych z nią narzędzi. Częścią tego etapu jest również poznanie zasad BHP, a także nauka prawidłowego zabezpieczenia na ciele świeżo wykonanego rysunku.

Dopiero trzeci etap to tatuowanie w praktyce, na specjalnie przygotowanym w tym celu materiale. Ten moduł sprawdza przygotowanie z dwóch poprzednich, poza tym kursant ma okazję zaprezentować w praktyce nabyte umiejętności. Opcjonalnie odbywa się również tatuowanie z modelem, na którym kursant wykonuje wzór adekwatny do swoich umiejętności.

Dla zaawansowanych kursantów szkolenie przebiega w podobny sposób, jednak w skróconej wersji, bardziej skupionej na umiejętnościach już przez nich posiadanych.

Po ukończeniu kursu tatuażu, osoba szkolona otrzymuje dyplom oraz certyfikat. Akademia Paredo jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, dlatego możliwe jest uzyskanie z Urzędu Pracy refundacji kosztów szkolenia.

Nauka tatuowania to nie wszystko

Opanowanie narzędzia i fundamentalna wiedza to jedno, jednak nie bez znaczenia są również indywidualne zdolności, a także praktyka i doświadczenie, które nabywamy z każdym wykonanym wzorem. Należy też pamiętać, że tatuowanie to praca z ludźmi, z których każdy inaczej może reagować na emocje i adrenalinę związaną z wielogodzinnym kłuciem. Niezwykle ważna jest więc też empatia.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%