Zamknij
REKLAMA

Rynek pracy w Rzeszowie - to miasto stawia na specjalistów

17:16, 24.06.2021 | Materiał partnera

Rzeszów to miasto liczące blisko 200 tysięcy mieszkańców. Jak wygląda więc sytuacja na rynku pracy w województwie podkarpackim? Zwłaszcza w popandemicznej rzeczywistości? Rynek pracy w Rzeszowie – to miasto stawia na specjalistów.

Bezrobocie w Rzeszowie 

Według danych przygotowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie bezrobotnych zarejestrowanych w PUP Rzeszów (w tym osoby odbywające staż i poszukujący pracy) w 2020 roku było ogółem 13 131. W samym Rzeszowie w ubiegłym roku zarejestrowanych było 6674 osób. Są to więc dane w czasie pandemii, gdy jak wiadomo wielu ludzi straciło pracę. Sytuacja powinna ulec znaczącej poprawie. Widać to przede wszystkim we wzrastającej liczbie ofert pracy publikowanych na serwisach takich jak Aplikuj.pl.

Rynek pracy w Rzeszowie – poszukiwani specjaliści 

Wystarczy przejrzeć listę ofert dostępną na wielu serwisach z ogłoszeniami o pracy, by zobaczyć, że rynek pracy w Rzeszowie domaga się specjalistów. Lokalne firmy poszukują przede wszystkim specjalistów IT, kierowców, managerów, logistyków czy handlowców. Ten rynek i zapotrzebowanie na specjalistów wciąż rośnie, ponieważ po zniesieniu obostrzeń wynikających z sytuacji z COVID-19 firmy będą zatrudniać coraz więcej pracowników i inwestować w wykwalifikowaną kadrę. 

Jaka praca w Rzeszowie? – zobacz poszukiwane zawody 

W Rzeszowie pracę znają również kurierzy, magazynierzy, kasjerzy i pracownicy produkcji. Na terenie powiatu rzeszowskiego znajduje się wiele dużych firm, które chętnie zatrudnią pracowników do magazynu oraz linii produkcyjnych. 

Zobacz również "Czy w Krośnie są ciekawe oferty pracy?"

Gdzie szukać pracy w Rzeszowie? 

Bezrobotni mogą zarejestrować się w Urzędzie Pracy w Rzeszowie i czekać na wybór odpowiednich ofert przez urzędników. Lepiej jednak aktywnie poszukiwać pracy poprzez przeglądanie ofert zamieszczanych na portalach z ogłoszeniami pracy. Po przygotowaniu CV nie będziemy musieli wychodzić z domu, aby aplikować na wybrane stanowiska pasujące do naszego profilu zawodowego. Warto więc rozważyć taki sposób na znalezienie nowej pracy. 


 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%