Zamknij
REKLAMA

Pocztówki z całego świata dla trzecioklasistów

23:55, 06.07.2021 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Rodzice trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej numer 13 zainicjowali akcję postcrossingową. W efekcie do klasy 3c zaczęły masowo napływać pocztówki z pozdrowieniami z całego świata. 

Cel akcji w SP13 był prosty: rodzice chcieli, aby uczniowie otrzymali pocztówki z każdego możliwego zakątka świata, dowiedzieli się wszystkiego o pocztówkach i zostali zachęceni do ich wysłania. Za pomocą portalu społecznościowego Facebook rodzice zorganizowali akcję wysłania pocztówek z pozdrowieniami dla klasy 3c ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu. 

Na grupach Polaków we wszystkich możliwych krajach, na forach podróżniczych i postcrossingowych, proszono o wysłanie pocztówki do dzieci z klasy 3c. Akcję rozpoczęto w połowie marca, a pierwsze pocztówki dotarły z Republiki Irlandii niedługo po świętach wielkanocnych. Finał akcji zaplanowano na 21 czerwca. Do tego czasu dotarło prawie 270 pocztówek. Do tego też czasu trzecioklasiści o niczym nie wiedzieli. 

W dniu finału odbyła się lekcja o pocztówkach, o tradycji ich wysyłania i czym zostały dzisiaj zastąpione, co mogą przedstawiać i czego mogą nauczyć. Następnie dzieci dowiedziały się o tym, że otrzymały 260 pocztówek z 36 krajów świata, a listę krajów poznały na specjalnie przygotowanym filmiku. 

Specjalne pozdrowienia, z miejsca, z którego nie dotarłaby pocztówka, zostały przesłane w formie filmu – były to pozdrowienia od Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. Podobne pozdrowienia zostały wysłane również z Kostaryki, która przez pandemię nie wysyła poczty do Polski, ale także od osób, które nie zdążyły wysłać pocztówki: z USA, z Portugalii i Tunezji. 

Po obejrzeniu prezentacji uczniowie mieli za zadanie odszukać wymienione kraje na mapie lub globusie, co nie stanowiło dla nich większego problemu. Następnie odczytywali wybrane pocztówki, prezentowali w jaki sposób zostały ozdobione, omawiali znaczki, które się na nich znajdowały.

Aby zapewnić dzieciom dodatkową rozrywkę w formie edukacji, zorganizowano quiz z nagrodami na podstawie otrzymanych ciekawostek na pocztówkach. Dla uczniów został przygotowany także stół szwedzki z degustacją przysmaków gruzińskich.

Z tych krajów wysłano pocztówki dla trzecioklasistów z Mielca: Anglia, Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Egipt, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Kanada, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Polska, Portugalia, Szkocja, Szwajcaria, Szwecja, Tajlandia, USA, Walia, Węgry, Włochy, Wyspa Man,  Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Antarktyka.
 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZofiaZofia

2 0

Brawo Trzynastka!!! 21:31, 11.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%