Zamknij
REKLAMA

Lokalizacja telefonu w praktyce - jak namierzyć urządzenie?

12:57, 29.09.2021 | Materiał partnera

Telefony komórkowe to dziś urządzenia, bez których większość z nas nawet nie rusza się z domu. Smartfony stały się wygodnym źródłem informacji i narzędziem pracy czy nauki. Za ich pośrednictwem kontaktujemy się także z najbliższymi, słuchamy muzyki czy oglądamy filmy i seriale. Nic więc dziwnego, że są to łakome kąski dla złodziei czy nieuczciwych znalazców. Z telefonów korzystają także dzieci, które rodzice chcą mieć pod opieką. Rozwiązaniem idealnym wydaje się więc możliwość lokalizowania urządzenia.

Po co lokalizować telefon i jak to działa?

Powodów do lokalizowania telefonu może być co najmniej kilka - już na wstępie zaznaczyć jednak należy, że samodzielne próby lokalizowania sprzętu bez zgody właściciela nie są zgodne z polskim prawem. Jakie urządzenia możemy więc lokalizować? Przede wszystkim swoje. Dobrym przykładem mogą być tutaj nasze osobiste smartfony, którymi posługujemy się na co dzień. Zdarza się, że sprzęty tego typu gubimy lub zostają nam one skradzione. W tego rodzaju wypadkach niezwykle przydatną funkcją może być lokalizowanie naszego sprzętu. Innym przykładem może być telefon należący do dziecka - z nowoczesnych urządzeń korzystają dziś bowiem nawet kilkuletni użytkownicy. Nic więc dziwnego, że rodzice sięgają po lokalizatory, które pokazują z niebywałą dokładnością aktualne położenie ich pociechy. Możliwości jest naprawdę wiele i większość z nich znajdziemy w internecie. Jak wybrać najlepszą aplikację i na co zwrócić uwagę? Czym powinien charakteryzować się najlepszy lokalizator telefonów?

Jak wybrać lokalizator?

Pamiętać należy, że lokalizacja po numerze telefonu niemal nigdy nie jest możliwa - dzisiejsze namierzanie odbywa się na podstawie nadajników BTS i GPS. Tego rodzaju usługę oferuje chociażby Google, które pozwala nie tylko na lokalizację urządzenia, ale także na zdalne jego zablokowanie i wymazanie danych. W ten sposób staje się ono niemal bezużyteczne dla "nowego właściciela". Analogiczne rozwiązanie swoim użytkownikom proponuje także Apple. Na rynku znajdziemy także chociażby Lokalizo - lokalizator, który pozwala na zarówno namierzenie telefonu, jak i pozyskanie smsów czy rejestru połączeń. Pamiętać w tym przypadku należy o tym, że do lokalizowania urządzenia niezbędne jest zainstalowanie na śledzonym telefonie specjalnej aplikacji, która umożliwi poprawne działanie całego ekosystemu. Warto także pamiętać, że sporo z tego rodzaju rozwiązań działa w oparciu o opłatę subskrypcyjną (na przykład miesięczną). Przed skorzystaniem z usług warto więc zapoznać się z regulaminem i cennikiem. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%