Zamknij
REKLAMA

Kto do nas dzwonił? Sprawdź opinie o konkretnym numerze

13:57, 10.09.2021 | Materiał partnera

Połączenia telefoniczne to nadal - pomimo rozwoju sieci internetowej - jeden z najpopularniejszych sposób na kontakt. Dzięki rozwojowi technologicznemu niemal każdy ma dziś bowiem przenośne urządzenie, za pomocą którego może nawiązywać połączenia głosowe. Tego rodzaju rozwój niesie za sobą jednak określone konsekwencje. Chyba każdy z nas na przykład przynajmniej raz na wyświetlaczu swojego telefonu zobaczył nieznany numer. Czy zawsze jest to związane z potencjalnym niebezpieczeństwem? Jak sprawdzić właściciela danego numeru?

Dzwoni nieznany numer - kto próbuje się z nami skontaktować?

Nieznany numer telefonu na wyświetlaczu naszego urządzenia sprawia, że odczuwamy niepokój, stres czy nawet panikę. Związane jest to z licznymi zagrożeniami, które czyhają na użytkowników urządzeń. Najczęściej są one związanie z naciągaczami czy oszustami, którzy żerują na naszej empatii, niewiedzy czy lekkomyślności. Zdarza się również, że mamy do czynienia z nachalnym przedstawicielami handlowymi czy nieuczciwymi praktykami sprzedażowymi. Nie zawsze jednak tego rodzaju połączenie musi oznaczać pośrednie lub bezpośrednie zagrożenie dla naszego dobra, stanu konta czy poczucia bezpieczeństwa. Z nieznanego numeru może do nas dzwonić chociażby przedstawiciel banku, operatora sieci komórkowej czy innego usługodawcy, z którego oferty korzystamy. Może się również zdarzyć, że z nieznanego nam urządzenia próbuje się z nami skontaktować chociażby bliska nam osoba, która z jakiegoś powodu utraciła dostęp do swojego telefonu. Czy da się to sprawdzić i rozpoznać potencjalnie niebezpieczne połączenia?

Jak sprawdzić właściciela numeru?

Z pomocą w tym przypadku może nam przyjść internet, w którym znajdziemy informacje na temat tysięcy numerów z całego świata. Sporą bazą danych jest na przykład serwis infonumer.pl, który zbiera opinie dotyczące konkretnych numerów, z którymi spotkali się jego użytkownicy - to ich opinie stanowią bowiem trzon całego serwisu. Pamiętać należy, że większość tego rodzaju stron oparta jest na opłacie - warto więc przed skorzystaniem zapoznać się z cennikiem i regulaminem. Dzięki portalowi dowiemy się sporo o potencjalnie niebezpiecznych i przydatnych numerach. Najpopularniejsze z nich wyszukiwane były wiele tysięcy razy - przykładem może być tutaj chociażby numer 223263300. Co zrobić z potencjalnie niebezpiecznym numerem? Najlepiej go zablokować i dodać na tak zwaną czarną listę. Przydatne połączenia warto natomiast odnotowywać i zapisywać numery w swojej książce adresowej. Dzięki temu unikniemy zaskoczenia kontaktem przy kolejnej próbie danego numeru. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%