Zamknij
REKLAMA

Sandały męskie, czyli wygoda w ciepłe dni

16:39, 30.08.2021 | Materiał partnera

Sandały to mówiąc najprościej otwarte obuwie składające się z dwóch zasadniczych elementów: podeszwy i rzemyków lub pasków, które utrzymują je na stopie. Męskie sandały to niewątpliwie najwygodniejsze obuwie przeznaczone na upalne dni. Świetnie sprawdzają się nie tylko na plaży, lecz także w czasie spacerów po mieście.

Ważne elementy sandałów męskich

Podeszwa buta powinna być giętka, a jednocześnie skutecznie amortyzować stopę w czasie marszu po twardej nawierzchni. Dobrym rozwiązaniem jest tzw. oddychająca podeszwa, która w szczególnie upalne dni zapewnia dobrą przewiewność. Warto też zwrócić uwagę, czy została ona zaprojektowana w taki sposób, by ograniczać ryzyko poślizgu. 

Niektórzy producenci proponują sandały wyposażone w wodoodporną podeszwę i paski mocujące. Dzięki temu w tym samym obuwiu można przejść wiele kilometrów bez względu na zmienne warunki pogodowe czy trudny teren, w którym trzeba pokonywać strumienie lub podmokłe odcinki trasy. Dobre sandały męskie powinny być wykonane z trwałego, odpornego na uszkodzenia materiału. Dzięki temu będą służyć długo, cały czas świetnie się prezentując.

Sandały męskie dostępne w sprzedaży

Sandały męskie dostępne na rynku dość często wykonane są z wysokiej gatunkowo skóry. Dużą zaletą sandałów wykonanych ze skóry jest ich tzw. wysoka oddychalność. Dzięki niej znacznie zmniejsza się ryzyko rozwoju chorób dermatologicznych czy pojawienia się nieprzyjemnego zapachu. Oprócz tego sandały ze skóry zapewniają wysoką wygodę i komfort użytkowania.

Sandały sportowe natomiast zazwyczaj zrobione są z innego materiału niż skóra, czyli tkanin lub materiałów syntetycznych - ich główną zaletą jest niewielka waga i znakomita wentylacja. Dzięki temu nawet w bardzo upalne dni stopa nie będzie się przegrzewać i pocić. Takie modele bardzo dobrze sprawdzą się podczas wypraw turystycznych.

Dobra amortyzacja ważną zaletą sandałów

Sandały dobrej jakości, które zapewniają komfort codziennego użytkowania wyposażone są w specjalną poduszkę, która umiejscowiona jest w podeszwie w miejscu pięty. Może być to poduszka powietrzna lub silikonowa. Dzięki temu dodatkowi zapewniona jest większa stabilność stopy i amortyzacja w czasie długich spacerów.

.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%