Zamknij
REKLAMA

Na co warto zwrócić uwagę, szukając biura rachunkowego?

10:29, 22.07.2021 | Materiał partnera

Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę, czy dopiero chcesz ją założyć, skorzystaj z usług biura rachunkowego w Poznaniu. Oddając księgowość i kwestie kadrowo-płacowe w ręce specjalistów, zaoszczędzisz sporo czasu, nerwów i pieniędzy. Sprawdź, jak wybrać biuro rachunkowe!

Decydując się na takie rozwiązanie, nie musisz zatrudniać nowego pracownika ani inwestować w oprogramowanie księgowe. Profesjonalne biuro rachunkowe w Poznaniu zapewnia skrupulatne i terminowe rozliczenie podatku. Może też zaproponować kilka pomysłów na optymalizację kosztów firmy. Zobacz, czym się kierować, poszukując doświadczonej księgowej!

Jak rozpoznać dobre biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowego w Poznaniu, zwróć uwagę na jakość obsługi klienta. Upewnij się, że pracownicy korzystają z nowoczesnych narzędzi, które zapewniają wgląd do dokumentów księgowych. Zapytaj, czy możesz przesyłać faktury drogą elektroniczną. W ten sposób wiele formalności załatwisz przez Internet i skupisz się na prowadzeniu firmy. Dowiedz się, czy księgowa udostępni Ci platformę, na której możesz sprawdzić niezbędne raporty i monitorować nadchodzące terminy ustawowe.

Zanim podpiszesz umowę, sprawdź, czy biuro rachunkowe w Poznaniu ma ubezpieczenie OC i jaka jest jego wysokość. Zapytaj, czy księgowa dysponuje rozszerzoną polisą. Jeśli zatrudniasz pracowników, ubezpieczenie powinno uwzględniać kadry i płace.

Jak wybrać księgową?

Szukając biura rachunkowego, sprawdź, czy oprócz księgowości świadczy dodatkowe usługi. Jeśli planujesz długofalową współpracę, wybierz biuro, które oferuje kompleksowe usługi. Zapytaj, w jaki sposób możesz kontaktować się z księgowym. Czy możesz pisać i wysyłać e-maile? Dopytaj, w jakich godzinach pracuje.

Zanim podpiszesz umowę z biurem rachunkowym w Poznaniu, zwróć uwagę na opłaty. Niepokój powinny wzbudzić zarówno zbyt niskie, jak i zbyt wysokie ceny. Upewnij się, że cennik usług jest zbliżony do rynkowych realiów. Poproś też o referencje klientów, które potwierdzą wiarygodność księgowej. Czytając opinie, zwróć uwagę na datę ich wystawienia i nazwę firmy. Zastanów się, czy kojarzysz firmy, z którymi współpracuje dane biuro. Jeśli księgowa działa na rynku wiele lat, a może pochwalić się tylko kilkoma referencjami, powinna Ci się zapalić czerwona lampka.

Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, upewnij się, że specjalista zna specyfikę branży, w której działasz. Doświadczenie księgowej możesz łatwo zweryfikować, analizując portfolio  i referencje. Sprawdź, czy współpracuje z klientami, działającymi w tej samej branży, co Ty. Dzięki temu masz pewność, że wie, jakie problemy możesz napotkać na swej drodze.

Podpisując umowę z biurem rachunkowym w Poznaniu, postaw na wiarygodność i przejrzystość. Zajrzyj na stronę potencjalnej księgowej, poczytaj opinie na jej temat i sprawdź cennik usług. Zastanów się, jakie wrażenie wywarł na Tobie przedstawiciel biura rachunkowego. Czy cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na Twoje pytanie? A może miałeś wrażenie, że gdzieś się spieszy? Pierwsze odczucia mogą sygnalizować jakość obsługi klienta.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%