Zamknij
REKLAMA

Domy modułowe - czy to dobra inwestycja?

12:51, 11.06.2021 | Materiał partnera

Marzy Ci się własny dom z ogrodem, ale nie chcesz zaciągać ogromnego kredytu? Obecnie coraz większą popularnością cieszą się tanie domy modułowe. Może to właśnie rozwiązanie dla Ciebie? Sprawdź, czym charakteryzują się domy modułowe i dowiedz się, jakie korzyści wiążą się z ich budową. 

Domy modułowe to rozwiązanie, które zyskuje u nas obecnie coraz większą popularność. W innych częściach świata już stały się hitem. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to rozwiązanie, dzięki któremu możesz wybudować dom bez pozwolenia. Co więcej, może być on naprawdę piękny i nowoczesny, a co najważniejsze — Twój własny. Domy modułowe to nic innego, jak konstrukcje, które powstają z gotowych komponentów, które łączy się ze sobą w odpowiedni sposób. Takie kontenery mieszkalne charakteryzuje niewielki, lecz ''ustawny'' metraż. Dom 35m2 to maksymalna wielkość. Jak widzisz, jest to prawdziwy przełom. Inwestycja w takie rozwiązanie to obecnie najszybszy i najtańszy sposób na budowę własnego domu. Sprawdź, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie. 

Z czego wykonane są domy modułowe?

Domki kontenerowe zupełnie zmieniły dotychczasową koncepcję budownictwa. Do ich wykonania nie wykorzystuje się tradycyjnych materiałów, takich jak cegła, czy beton. Nie potrzebna jest też duża ekipa budowlana. Cała konstrukcja powstaje bowiem z gotowych elementów, czyli prefabrykatów. Stropy, czy też ściany domów modułowych wykonywane są wcześniej w fabrykach, natomiast na placu budowy wystarczy je tylko odpowiednio połączyć. 

Domy modułowe powstają na podstawie gotowych projektów. Te znajdziesz natomiast bezpośrednio na stronach producentów takich kontenerów mieszkalnych. Wśród nich dostępne są zarówno domki parterowe, jak i te z poddaszem, które może być idealnym miejscem na sypialnie. Jak widzisz, przy domu modułowym 35m2 można całkiem pomysłowo zagospodarować. Wybór wśród propozycji jest duży, dzięki czemu na pewno znajdziesz ten doskonały dla Ciebie. 

Dom modułowy — zalety i wady 

Inwestycja w dom modułowy ma niewątpliwie wiele zalet. Najważniejszą z nich jest jednak łatwość przeprowadzenia budowy i załatwienia wszelkich formalności z nią związanych. Konstrukcja modułowa to bowiem nic innego jak dom bez pozwolenia. Nie potrzebujesz specjalnych podpisów i dokumentów, aby postawić taką budowlę na swej posesji. Decydują się na dom bez pozwolenia, oszczędzasz więc mnóstwo czasu i nerwów.

Kolejną bardzo istotną zaletą jest koszt budowy takiej stodoły. 35m2 przy odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni to naprawdę spory metraż, który możemy porównać z przeciętnym mieszkaniem w dużym mieście. Cena domu modułowego jest jednak znacznie niższa.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%