Zamknij
REKLAMA

Jak znaleźć pracownika z Ukrainy w Piotrkowie Trybunalskim?

15:22, 19.02.2021 | Materiał partnera

Obecnie bardzo wielu pracodawców poszukuje pracowników zza wschodniej granicy, w tym z Ukrainy. Pomimo iż Ukraińcy są bardzo dobrymi i często wykwalifikowanymi pracownikami, ich znalezienie może okazać się bardzo problematyczne. Powodem są bariera językowa oraz kwestie formalne, których trzeba dopełnić. Gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy w Piotrkowie Trybunalskim?

Na portalu ogłoszeniowym

Poszukiwania pracowników z Ukrainy bardzo często rozpoczynają się na portalach ogłoszeniowych. W przypadku Piotrkowa Trybunalskiego pracodawcy mogą próbować szukać pracowników na portalach lokalnych oraz najpopularniejszych portalach krajowych z ogłoszeniami o pracę.

Problematyczna jest jednak treść ogłoszenia. Powinno być ono opublikowane w języku polskim i ukraińskim, tak aby osoba bez znajomości naszego ojczystego języka również mogła spróbować swoich sił w rekrutacji. Dodawanie ogłoszeń na tego typu portalach jest zazwyczaj bezpłatne lub wymaga uiszczenia jedynie niewielkiej opłaty. Jest to bardzo wygodne dla przedsiębiorców, ponieważ za niewielką opłatą mogą we własnym zakresie poszukiwać Ukraińców do pracy.

Przez agencje pracy

Szacuje się, że ponad połowa Ukraińców w Polsce zatrudniona jest przez agencję pracy. Dlaczego pracodawcy decydują się podjąć współpracę z tego typu podmiotami? Powodem jest fakt, iż agencja pracy może usprawnić proces poszukiwania pracownika, jego rekrutację, a co za tym idzie podjęcie przez niego zatrudnienia.

Pracownicy zatrudnieni w agencji to specjaliści z zakresu HR, zatem działają bardzo profesjonalnie i rzetelnie. Co więcej, zatrudnienie pracownika przez agencję pracy likwiduje problem bariery językowej. Dotyczy to w szczególności Ukraińców, którzy chcą przyjechać do pierwszej pracy w Polsce i nie znają języka. Agencja pomaga również załatwić większość formalności, których musi dopełnić każdy Ukrainiec starający się o legalną pracę w Polsce. Oczywiście usługi świadczone przez agencje pracy są odpłatne, jednak dzięki nim znacznie łatwiej jest pozyskać dobrego, rzetelnego pracownika.

Jaką drogę wybrać?

Każdy pracodawca musi we własnym zakresie zdecydować, w jaki sposób będzie poszukiwał pracowników z Ukrainy. Faktem jest, że wiele zależy od tego, czy będzie to pierwszy pracownik w firmie ze wschodu, czy też są już w niej zatrudnieni jacyś Ukraińcy. W drugim przypadku często dobrym sposobem jest tak zwana poczta pantoflowa. Wielu Ukraińców posiada znajomych bądź członków rodziny, którzy chcą podjąć pracę w Polsce. Dzięki temu mamy niejako poręczenie jednego za nowego pracownika. Tymczasem firmy chętnie korzystają również z pomocy agencji pracy.

Nie jest tajemnicą, że poszukiwania pracowników na własną rękę są długie i często, niestety bezowocne. Ma to szczególne znaczenie, gdy chodzi o pracowników spoza granic kraju, gdzie dodatkowym problemem jest jeszcze bariera językowa oraz szereg różnego rodzaju formalności do załatwienia. Stąd też warto przemyśleć sposób pozyskania nowego pracownika z Ukrainy w Piotrkowie Trybunalskim do swojej firmy.

Więcej informacji znajdziesz na https://atlaswork.pl/obszar-dzialania/agencja-pracy-tymczasowej-w-piotrkowie-trybunalskim

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%