Zamknij
REKLAMA

Jak dobrać odpowiednie buty robocze z blachą?

16:36, 25.01.2021 | Materiał partnera

Strój roboczy to nie jedyny element wyposażenia pracownika warty uwagi. Pracując w zakładzie pracy, gdzie codziennie ciało jest narażone na nieszczęśliwe wypadki, trzeba przede wszystkim zatroszczyć się dobrze o swoje stopy. Obuwie powinno być nie tylko wygodne, ale także mieć takie zabezpieczenia, które ochronią przed mechanicznymi czynnikami. Właściwe do wielu zakładów pracy, sklepów budowlanych, warsztatów mechanicznych będą buty robocze z blachą.

Zakupy butów ochronnych w sklepie BHP

Obuwie w sklepie BHP to duża kategoria produktów. Istotne jest, aby brać pod uwagę tylko te, które mają dodatkowe zabezpieczenia, między innymi blachę w przedniej części buta. Chroni ona dobrze palce. Została ona umieszczona w ten sposób, żeby nie zakłócała normalnego funkcjonowania.

W tych butach można normalnie chodzić, biegać, skakać, wykazywać wszelką intensywną aktywność. Są one niezwykle wygodne, o ile zostaną prawidłowo dobrane do stóp. Nie można brać ani zbyt małych butów, ani za dużych. W sklepach nie brakuje takiego obuwia zarówno w ofercie letniej, jak i zimowej. Obuwie zimowe jest dodatkowo ocieplane, obuwie letnie chroni stopę przed przegrzaniem.

Gdzie zrobić zakupy?

Zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym BHP klient jest w stanie prawidłowo dobrać buty robocze z blachą. Ten najczęściej, przez swoją wyjątkową konstrukcję, poszukiwany przez pracowników przedmiot występuje w różnych rozmiarach. Żeby prawidłowo wybrać swój rozmiar, trzeba znać wymiary wkładki.

Najkorzystniej przed kupnem zmierzyć swoje stopy, jest to ważne zwłaszcza w przypadku zakupów w sklepie online. Te obiekty mają przygotowane szczegółowe opisy sprzedawanych produktów. Zamieszczone są tam też tabelki z rozmiarami oraz zdjęcia obuwia roboczego. W sklepie stacjonarnym można przymierzyć takie buty do pracy. W internetowym punktach sprzedażowym każdy zakupiony artykuł, jeśli nie pasuje, można wymienić na inny.

Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

W pracy obuwie nie powinno sprawiać trudności. Dobrze dobrane buty zagwarantują komfort chodzenia. W czasie zakupów trzeba zwracać uwagę na: materiały użyte w produkcji, atesty, normy, konstrukcję, dodatkowe funkcje. Materiały użyte w produkcji godne uwagi mogą być zarówno naturalne, jak i sztuczne.

Stopa w bucie nie powinna się nadmiernie pocić. Musi być zagwarantowana dobra cyrkulacja powietrza. Podczas wykonywania niektórych obowiązków służbowych, między innymi pracy fizycznej, noga niejednokrotnie puchnie. Winę ponosi tutaj nadmierny wysiłek fizyczny. Żeby stopy nadal czuły się komfortowo, trzeba wziąć takie buty robocze, które mają nieco wolnej przestrzeni.

Blacha umieszczona w okolicach palców nie może powodować dyskomfortu. Podczas chodzenia nie może być wyczuwalna. Jest to element odporny na wiele czynników występujących w pracy. Dzięki niemu palce nie zostaną uszkodzone, nawet wówczas, gdy na stopę spadnie ciężki lub ostry przedmiot. Pracownicy między innymi budowlani nie mogliby bez tego przydatnego artykułu normalnie funkcjonować.

Sprawdzić naszą ofertę butów roboczych https://anco.com.pl/pl/c/Z-blacha-meskie/309

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%