Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie OC - jak zapłacić jak najmniej?

11:52, 29.12.2020 | Materiał partnera

Jedno OC drugiemu nierówne – choć zakres ubezpieczenia w każdym przypadku będzie taki sam (poza ochroną dodatkową), to ceny składek mogą różnić się diametralnie. Przeczytaj poniżej trzy podstawowe rady, które pomogą ci wybrać najtańszą z możliwych ofert!

Dopasuj polisę do swoich potrzeb

Ubezpieczyciel może oferować samo podstawowe OC, a może proponować otrzymanie gratis pakietu Assistance i dokupienie ubezpieczenia szyb (np. na wypadek uderzenia kamieniem), opon (wymianę na miejscu zdarzenia) czy NNW (pasażerów i kierowcy). Agent przy każdej ochronie dodatkowej będzie z pewnością informował, że to „tylko dodatkowe kilkadziesiąt złotych” – a taka oszczędność na wypadek szkody! Oczywiście będzie miał rację. Skorzystanie z ubezpieczenia szyb w razie pęknięcia np. czołowej to ogromna wygoda i spora oszczędność. Warto jednak zastanowić się nad ryzykiem wystąpienia danej szkody. Jeśli użytkownik często prowadzi samochód drogą żwirową – to niewątpliwie będzie potrzebował polisy szybowej. Warto myśleć nad zakupem polis dodatkowych właśnie w ten sposób – dzięki temu można zaoszczędzić kwotę na tym raczej niepotrzebnym.

Sprawdź oferty co najmniej kilku ubezpieczycieli

Porównywanie ubezpieczeń to podstawa znalezienia najtańszej oferty. Jednym z największych błędów jest bezrefleksyjne przedłużanie ubezpieczenia u obecnej firmy; czy to z przyzwyczajenia, czy przekonania, że składki rosną, bo muszą. Warto mieć na uwadze, że u innych ubezpieczycieli mogą albo rosnąć mniej, albo nie rosnąć w ogóle – albo akurat mogą oferować promocję na OC czy dokupienie AC! Czy to kupując pierwsze ubezpieczenie dla nowego auta, czy chcąc przedłużyć polisę, warto więc sprawdzić propozycję jak największej liczby firm.

Kup polisę przez internet

To najwygodniejszy i najszybszy sposób na znalezienie naprawdę dobrej oferty. Na stronie takiej jak https://najtaniejonline.pl/ użytkownik może porównać przed zakupem oferty nawet kilkunastu ubezpieczycieli – bez konieczności czytania wszystkich Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Wystarczy wypełnić prosty formularz, odpowiadając na pytania dotyczące pojazdu i właścicieli, by zyskać zestawienie indywidualnie dopasowanych ofert: ze wskazaniem składki i możliwej ochrony dodatkowej.

Szukanie i kupienie polisy online to najłatwiejszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na OC. Sprawdź sam, jakie to proste!

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA