Zamknij
REKLAMA

Zasłony na wymiar, czyli jak gustownie wykończyć okienną przestrzeń

16:32, 29.12.2020 | Materiał partnera

Wnęka okienna to miejsce trudne do wykończenia, ponieważ zastosowane rozwiązania muszą być nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Coraz więcej osób decyduje się na firany lub zasłony na wymiar, które pozwalają na perfekcyjne zagospodarowanie przestrzeni.

  1. Firany na wymiar pełne zalet
  2. Zasłony zaciemniające

Zasłony i firany na wymiar to rozwiązanie bardzo popularne, które pozwala jednocześnie puścić wodze fantazji, wykończyć okienną wnękę według własnej koncepcji i zaoszczędzić nieco pieniędzy. Chociaż rozwiązania na wymiar mogą być droższe niż gotowe firany i zasłony, to w efekcie okazują się tańsze, ponieważ są lepiej dopasowane do wymagań domowników oraz samych okien i nie wymagają częstej wymiany.

Firany na wymiar pełne zalet

Decydując się na zasłony i firany na wymiar, wybieramy rozwiązanie idealnie dopasowane do własnych potrzeb. Wystarczy spojrzeć na ofertę https://dekorujonline.pl/12-zaslony-i-firany-na-miare aby przekonać się, jak ogromny jest wybór firan i zasłon metrażowych. Każdy może wybrać swój wymarzony kolor i rodzaj materiału, a także kupić taką jego ilość, którą idealnie dopasuje do wnęki okiennej. To rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Dobrze zdjęty wymiar okna pozwoli na perfekcyjne dostosowanie metrażu materiału, a więc zniwelowana zostaje obawa, że zakupione firany będą za krótkie lub za długie. Dzięki temu w pełni wykorzystuje się potencjał pomieszczenia, a dodatkowo kreuje niebanalną dekorację. Samodzielnie dobierając materiały i ich ilość, można stworzyć oryginalną kompozycję, która nie zostanie odtworzona w żadnym innym wnętrzu. Wystarczy uruchomić swoją wyobraźnię i uaktywnić zmysł estetyczny, aby zyskać niepowtarzalną, trwałą i wysokiej jakości dekorację okienną.

Zasłony zaciemniające

W każdym domu wykorzystuje się jedną z metod na manipulowanie ilością światła naturalnego, które przez okna wpada do pomieszczenia. Wiele osób obecnie wybiera rolety, jednak wciąż na popularności nie tracą zasłony zaciemniające. Tworzy się je zwykle z grubych materiałów o gęstym splocie, które, podobnie jak podgumowane rolety, w ogóle nie przepuszczają światła lub przepuszczają jego niewielkie ilości. Tego rodzaju zasłony zwykle są ciężkie, a więc wymagają zamontowania odpowiedniego karnisza, który poradzi sobie z ich utrzymaniem. Można kupić zarówno gotowe zasłony zaciemniające, jak i modele szyte na wymiar - te drugie, podobnie jak firany, zapewniają możliwość idealnego dopasowania do konkretnej wnęki okiennej w każdym pomieszczeniu, tworząc unikalny efekt dekoracyjny.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA