Zamknij
REKLAMA

Bez gotówki. Dlaczego tak wiele osób rezygnuje w tradycyjnych płatności?

17:21, 02.11.2020 | Materiał partnera

Bez gotówki, czyli szybko, wygodnie i bezpiecznie!

Szybkość, wygoda i bezpieczeństwo transakcji – to trzy główne zalety płatności bezgotówkowych wymieniane przez Polki i Polaków w ankietach i licznych badaniach opinii dotyczących transakcji bezgotówkowych. Trudno się z nimi nie zgodzić. Transakcja kartą płatniczą, zwłaszcza zbliżeniowa, trwa zaledwie kilka sekund. Dzięki transakcjom bezgotówkowym nie musimy nosić ze sobą portfela wypchanego gotówką, a środki trafiają bezpośrednio z konta na konto!

Mimo to, choć w Polsce wciąż przybywa zwolenników płatności bezgotówkowych (okazuje się, że statystycznie każdy Polak jest posiadaczem karty płatniczej, a często zdarza się, że mamy ich kilka) wciąż trudno mówić o pełnej dostępności do transakcji bezgotówkowych w naszym kraju. By tak się stało, liczba terminali w naszym kraju musiałaby się… podwoić!

Choć urządzenia płatnicze dostępne są już w większości sklepów spożywczych, w supermarketach, marketach budowlanych, restauracjach, a nawet w urzędach wciąż brakuje ich w takich miejscach jak salony fryzjerskie, kosmetyczne, gabinety medyczne, kwiaciarnie czy firmy remontowo-budowlane. Właścicieli firm często zniechęcają koszty instalacji i obsługi urządzeń. Nie wszyscy wiedzą, że w Polsce trwa program, dzięki któremu można otrzymać darmowy terminal płatniczy i przez 12 miesięcy nie płacić prowizji od transakcji!

Darmowy terminal płatniczy? To możliwe!

W Polsce trwa program o nazwie Polska Bezgotówkowa, z którego skorzystało już wielu przedsiębiorców. Jest to wspólna inicjatywa wiodących na polskim rynku wydawców kart oraz agentów rozliczeniowych przy udziale Związku Banków Polskich i sektora publicznego. Celem programu jest zwiększenie dostępności do terminali płatniczych, a także wsparcie przedsiębiorców, którzy do tej pory nie zapewniali w swoich placówkach możliwości płatności bezgotówkowych oraz ułatwienie im dostępu do terminali płatniczych.

W programie można otrzymać zarówno standardowe terminale płatnicze w wersji stacjonarnej bądź przenośnej, oraz nowoczesne, bezprzewodowe terminale typu smart z ekranem dotykowym i wieloma dodatkowymi funkcjami. Co ciekawe, terminale typu smart po 12 miesiącach trwania programu przechodzą bezpłatnie na własność przedsiębiorcy. Wynajem urządzeń standardowych po roku wynosi 39 zł za miesiąc.

By otrzymać darmowy terminal płatniczy należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać terminal płatniczy i wypełnić zamieszczone na stronie zgłoszenie. Po przejściu weryfikacji kurier dostarczy urządzenie pod wskazany adres! Więcej informacji znajdziesz na https://bezgotowki.pl/.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA