Zamknij
REKLAMA

Życie bez kabli

13:58, 18.09.2020 | Materiał partnera

Każdy z nas zna to uczucie, kiedy pilnie potrzebuje naładować swój telefon, a znalezienie ładowarki w stercie poplątanych kabli w szufladzie komody powoduje zdenerwowanie i zajmuje sporo czasu. Ponadto często okazuje się, że kabel nie łączy i trzeba kręcić nim dookoła, aby znaleźć odpowiednią pozycję, która pozwoli na przepływ prądu. A gdyby tak dało się ładować bezprzewodowo...?

Co to jest ładowanie indukcyjne?

Pierwszym skojarzeniem z indukcją jest gotowanie - a dokładniej: indukcyjna płyta grzewcza w kuchni. Jednakże mając na myśli indukcja - coraz częściej chodzi o ładowanie indukcyjne przy pomocy ładowarek indukcyjnych. Jest to ładowanie bezprzewodowe za pośrednictwem dotyku. Możliwe jest to dzięki cewkom wbudowanym w ładowarkę generującym pole magnetyczne. Drugi rodzaj cewek znajduje się w urządzeniu, które wymaga ładowania, np. telefon. To one odpowiadają za przechwytywanie fal elektromagnetycznych i w rezultacie - dostarczanie energii w celu naładowania. Bezkonkurencyjny jest fakt, że ładowanie nie wymaga żadnego przewodu elektrycznego - wystarczy umieścić telefon w odpowiednim miejscu i cieszyć się z przepływu energii. Wygoda i funkcjonalność w jednym!

Jaką ładowarkę indukcyjną wybrać?

Na rynku można spotkać coraz większą ilość ładowarek bezprzewodowych. Duże kontrowersje wywołuje prędkość ładowania bezprzewodowego. Dużym wyzwaniem są istniejące i zdobywające popularność kostki zasilające typu "quick charge", które silnie konkurują z ładowaniem indukcyjnym. Jednakże coraz częściej można spotkać ładowarki indukcyjne, których prędkość bez problemu dorównuje tradycyjnym urządzeniom. Kolejną kwestią jest wybór marki. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup ładowarki dedykowanej do swojego sprzętu, który ma być ładowany - tej samej marki. Niestety powoduje to często, że ładowanie innych urządzeń jest już niemożliwe. Obecnie coraz częściej można się spotkać z uniwersalnymi, kompatybilnymi z wieloma smartfonami ładowarkami, które działają w standardzie Qi. Oczywistym jest fakt, że wybierając ładowarkę, należy upewnić się, że nasze urządzenie obsługuje ładowanie indukcyjne. Bez tego nawet najlepsza ładowarka indukcyjna nie podoła zadaniu. Ważna jest również pojemność ładowarki oraz parametry techniczne, takie jak napięcie.

Ile kosztują ładowarki indukcyjne?

Ceny ładowarek indukcyjnych można spotkać w różnych przedziałach cenowych. Najtańsze zaczynają się już od 40 zł - z tym, że są to zazwyczaj ładowarki nierenomowanych producentów, które niekoniecznie niosą ze sobą dobrą jakość wykonania i odpowiednie ładowanie telefonu. Kolejna półka cenowa to wydatek rzędu 100-200 zł. W tym przypadku mamy do czynienia z producentami większości sprzętu elektronicznego przeznaczonego do największej grupy konsumentów. Z racji dostępności na wielu aukcjach internetowych wydatek na taki zakup może być nawet niższy. Najdroższe, uchodzące za ekskluzywne marki oferują ładowarki w cenie z przedziału 200-400 zł, a nawet i więcej. Jednakże osoby posiadające urządzenia elektroniczne tej marki dbają o to, aby akcesoria były równie niezawodne.

Więcej informacji znajdziecie na: https://panwybierak.pl/blog/ladowarka-indukcyjna-czy-warto-kupic/

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA