Zamknij
REKLAMA

Szybka pożyczka pozabankowa. Jakich pożyczek szukają Polacy?

11:38, 24.06.2020 | materiały partnera

Pożyczki i kredyty to produkty finansowe, które są z nami od wieków. Obecnie jednak mamy do dyspozycji tyle elastycznych możliwości, ile nigdy nie było w historii. Na jakie pożyczki pozabankowe warto zwrócić uwagę? Jakich szukają Polacy i dlaczego wybierają właśnie takie, a nie inne?

1. Kiedy zwykle sięgamy po pożyczkę?

2. Profil pożyczkobiorcy - co to jest?

3. Jakich pożyczek szukają Polacy?

4. Gdzie szukać atrakcyjnych ofert pożyczek pozabankowych?

5. Zanim podpiszesz umowę

Kiedy zwykle sięgamy po pożyczkę?

Szybka pożyczka pozabankowa zaciągana jest zwykle, aby pokryć pilne, niespodziewane wydatki. Większość osób chce mieć ją jak najszybciej spłaconą, więc decyduje się na rozwiązania pozabankowe, gdzie zarówno kwotę, jak i czas spłaty można ustawić samodzielnie - w przeciwieństwie do sztywnych ram większości ofert kredytów bankowych. Firmy świadczące usługi finansowe prześcigają się w coraz to lepszych ofertach i pomysłach na to, jak zaspokoić zapotrzebowanie na tego typu produkty, w związku z czym na rynku mamy wiele ciekawych propozycji do wyboru. Skąd pożyczkodawcy wiedzą, jak przygotowywać i prezentować swoje oferty?

Profil pożyczkobiorcy - co to jest?

Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe posiadają szereg narzędzi pozwalających na badanie potrzeb klientów i dostosowywanie oferty możliwie jak najściślej do tychże. Profil pożyczkobiorcy jest jednym z nich - to wizerunek typowej osoby, która wyraża zainteresowanie pożyczeniem pieniędzy. W ramach tworzenia profilu bada się różne zmienne, jak na przykład to, która grupa społeczna pożycza najchętniej, na jakie cele przeznaczamy dodatkowe pieniądze, po jakie usługi finansowe i bankowe sięgamy najchętniej, a nawet czy większą skłonność do pożyczania pieniędzy mają mężczyźni czy kobiety. Dane te są następnie analizowane i przekładają się na to, jakie produkty finansowe możemy zaobserwować na rynku.

Jakich pożyczek szukają Polacy?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez get-money.pl (polskiego serwisu finansowego łączącego osoby poszukujące pożyczki z pożyczkodawcami) Polacy najchętniej biorą szybkie pożyczki pozabankowe na raty. Powód takich wyników jest dość prosty - tego typu finansowanie jest stosunkowo łatwe zarówno do uzyskania, jak i do spłacenia, a na decyzję o przyznaniu pożyczki nie trzeba czekać tak długo, jak to ma miejsce w przypadku klasycznych kredytów bankowych. Tego typu produkt jest również bardziej dostępny dla osób nie posiadających najładniejszej historii kredytowej, a także dla tych potrzebujących pożyczyć niewielką kwotę, która leży poniżej minimum kredytowego oferowanego przez bank.

Innym powodem popularności pożyczek pozabankowych jest tempo spłaty. O ile kredyt zwykle zaciągamy na minimum 12 miesięcy, o tyle pożyczkę możemy mieć "z głowy" dużo szybciej. Co za tym idzie płacimy mniej odsetek, a także jesteśmy w stanie sprawniej uwolnić się od konieczności spłacania rat. W przypadku niewielkich zakupów i kwoty pożyczki jest to bardzo korzystne i pozwala nam łatwo wrócić do stanu sprzed zaciągnięcia zobowiązania.

Gdzie szukać atrakcyjnych ofert pożyczek pozabankowych?

Najwięcej ciekawych ofert na pożyczki pozabankowe znajdziemy oczywiście w sieci - każda znacząca firma z tego segmentu posiada swoją stronę internetową, na której znajdziemy wszelkie niezbędne informacje. Jednak celem przyspieszenia procesu szukania tej najlepszej pożyczki warto jest korzystać z dodatkowych narzędzi, jak na przykład strony zajmujące się tworzeniem rankingów i selekcjonowaniem najbardziej wartościowych produktów finansowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie łatwo porównać interesujące nas oferty i znacznie szybciej wybierzemy te dwie czy trzy najbardziej zbliżone do naszych oczekiwań propozycje, które będziemy mogli dalej sprawdzić w bardziej szczegółowy sposób. Korzystanie z rankingów i porównywarek ułatwia również rozeznanie się w rynku i minimalizuje ryzyko trafienia na fałszywą firmę pożyczkową lub taką, która oferuje klientom wyjątkowo niekorzystne warunki.

Zanim podpiszesz umowę

Gdy już wybierzemy interesującą nas pożyczkę nie zapominajmy o formalnościach i poważnym podejściu do tychże. Przed podpisaniem umowy przeczytajmy ją bardzo dokładnie i ze zrozumieniem, a w razie wątpliwości nie bójmy się pytać i prosić o wyjaśnienie konkretnych zagadnień. Dzięki temu mamy pewność, że umowa pomiędzy nami, a firmą pożyczkową jest uczciwa, a każda ze stron rozumie swoje prawa i obowiązki względem siebie nawzajem. Dokładne zaznajomienie się z dokumentami umożliwia także uniknięcie pojawienia się kar umownych czy innych nieprzyjemności wynikających z tego, że na przykład coś przeoczymy albo zrozumiemy nie tak, jak powinniśmy.

Rynek pożyczek pozabankowych jest w Polsce bardzo duży i zróżnicowany, ponieważ jest to jedna z bardziej pożądanych form korzystania z usług finansowych w naszym kraju. Dzięki badaniom przeprowadzanym przez pożyczkodawców oraz firmy analizujące aktualną sytuację możemy bez większych trudności znaleźć pożyczkę, która będzie spełniała nasze wymagania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA