Zamknij
REKLAMA

Zakup rolek - to musisz wiedzieć

12:38, 09.06.2020 | materiały partnera

Jazda na rolkach to coraz popularniejszy sport! W ciepłe dni wiele osób decyduje się właśnie na tę aktywność. Nic dziwnego! To nie zajęcie nie tylko jest bardzo przyjemne, ale też łatwo i szybko pomoże nam zadbać o formę. Dlatego nie ma sensu się dłużej zastanawiać, tylko warto jak najszybciej zakupić rolki. Jednak czym się kierować przy ich wyborze? Przygotowaliśmy mały poradnik, który powinien Wam ułatwić zadanie!

Odpowiedni rozmiar to podstawa

Odpowiedni rozmiar rolek to niezwykle istotna kwestia! Jeżeli źle go dobierzemy, to możemy szybko zrazić się do tej aktywności. Jak więc znaleźć dobry rozmiar? Na początku należy sobie uświadomić, że nie jest on tożsamy z rozmiarem butów, które nosimy na co dzień. W dodatku mogą się one różnić u poszczególnych producentów. Dlatego rolki przed zakupem należy zmierzyć, aby uniknąć przykrych rozczarowań. Dobrym pomysłem jest też ustalenie, jaką długość ma nasza stopa, a następnie porównać ją z tabelą rozmiarów dostępną u danego producenta.

A jak mierzyć rolki? Należy to robić w takich skarpetach, w jakich zamierzamy jeździć. Mogą być one nawet trochę grubsze, ponieważ stopa u wielu osób w czasie jazdy nieco puchnie. But należy zapiąć mocno, ale nie może on zbytnio uciskać stopy. Jak już go założymy, to wstajemy i lekko uginamy nogi. Musimy też pamiętać, że palce powinny mieć swobodę ruchu, a stopa pozbawiona możliwości przemieszczania się. Warto też przyjrzeć się, czy dzięki sznurowadłom lub klamrom, staw skokowy jest stabilny. Po sprawdzeniu tych elementów zyskamy pewność, że rolki mają właściwy rozmiar.

Idealny but do rolek

Warto również pamiętać, że najważniejszym elementem rolek jest but. Na stronie https://kronos-shop.pl/pol_m_SKATING-165.html bez problemu znajdziemy modele, które są wykonane z przewiewnych materiałów, które zapobiegają poceniu się stopy. Musimy też pamiętać, że buty powinny być stabilne i dobrze dopasowane do stopy. Dobrym pomysłem jest zakup rolek, które mają wyjmowaną wkładkę. Można ją w dowolnym momencie wyjąć i wyprać. Dzięki temu jazda na rolkach stanie się znacznie bardziej komfortowa. Nie zapominajmy też, że niektóre buty są wykonane z materiału, który dopasowuje się do stopy osoby, która z nich korzysta. W tym przypadku lepiej nie pożyczać nikomu swoich rolek.

Kółka do rolek

Kółka są również istotnym elementem rolek. Niestety niektórzy nie przykładają do nich odpowiedniej wagi, a to poważny błąd. Rolki najczęściej mają cztery kółka, ale to zależy również od modelu. Dzieli się je na dwa typy: małe i duże. Pierwsze z nich nadają się jazdy wolnej: mają dobrą zwrotność i wysoką przyczepność do podłożą. Z kolei duże kółka stanowią ich przeciwieństwo. Kolejną ważną cechą kółek jest ich twardość. Im twardsze, tym będą trwalsze i zapewnią szybszą jazdę. Niestety nie pochłoną drgań i cechują się mniejszą przyczepnością do podłoża. Dlatego zanim dokonamy wyboru, to powinniśmy się zastanowić, na jakich cechach najbardziej nam zależy. Wówczas wybór idealnych rolek będzie o wiele łatwiejszy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA