Zamknij
REKLAMA

Główne funkcje, które powinien posiadać zegarek fitness

15:55, 05.04.2020 | Materiał partnera

Ponieważ nowoczesne technologie ciągle się rozwijają i zyskują na popularności, na rynku będzie pojawiać się coraz więcej zegarków fitness. Mimo, że wiele modeli oferuje te same podstawowe funkcje, istnieją również takie, które posiadają niestandardowe możliwości. Poniżej przedstawiamy naszym zdaniem najważniejsze - na które warto zwrócić uwagę, wybierając dla siebie zegarek sportowy.

Monitor pracy serca

Jeszcze do niedawna czujnik tętna był nowością w zegarkach fitness, jednak technologia ta stała się powszechna i jest obecnie używana także w wielu innych urządzeniach np. w niemal wszystkich zegarkach marki Garmin. Monitorowanie pulsu zdecydowanie pomaga lepiej kontrolować ilość kalorii spalanych w ciągu dnia (szczególnie podczas treningu) oraz (będąc w odpowiedniej strefie tętna) utrzymać właściwą intensywność ćwiczeń.

Rozpoznawanie ćwiczeń w zegarkach fitness

Aby dokładniej monitorować realizowane treningi, niektóre zegarki zostały wyposażone w czujniki aktywności. Mogą one dzięki temu wykryć poprawność wykonywanych ćwiczeń, takich jak: bieganie, jazda na rowerze, klasyczny marsz czy ćwiczenia aerobowe. Następnie trening jest automatycznie zapisywany w dowolnej aplikacji używanej przez urządzenie, bez konieczności ręcznego wprowadzania danych.

Integracja ze smartfonem

Kolejną, dodatkową funkcją jest możliwość sparowania urządzenia ze smartfonem. Część zegarków fitness zapewnia użytkownikowi wyłącznie powiadomienia, gdy telefon odbiera połączenie lub wiadomość tekstową, podczas gdy inne mogą umożliwiają także odpowiadanie na nie. Wiele z nich posiada moduł odtwarzania muzyki Bluetooth, umilając czas w trakcie treningu. Jeśli szukasz zegarka, który będzie Cię informował na bieżąco o powiadomieniach z telefonu oraz wspomoże Twój trening, warto zwrócić uwagę na smartwatch Garmin Venu

GPS w zegarkach fitness

Mimo, że wiele urządzeń monitorujących oferuje podstawowy wgląd w np. liczbę kroków, zakup urządzenia wyposażonego w GPS zdecydowanie zwiększy jego możliwości. Właśnie dzięki nawigacji niektóre zegarki mogą mapować trasy i zapewniać dodatkowe statystyki, takie jak przebyty dystans czy tempo. Tego typu rozwiązanie jest idealne dla biegaczy i rowerzystów.

Wsparcie pływania

Część dostępnych monitorów fitness nie jest wodoodporna, przez co nie mogą być stosowane podczas aktywności na basenie. W zamian istnieje możliwość rejestrowania treningu w aplikacji po pływaniu. Istnieje jednak kilka modeli wodoszczelnych. Urządzenia te są w stanie śledzić szereg dodatkowych wskaźników, takich jak między innymi liczba ukończonych długości lub sumę odległości pokonanych odcinków.

Coaching

Zegarki fitness w większości przypadków przekazują istotne informacje zwrotne, które dzięki modyfikacji treningu pomagają poprawiać naszą kondycję i zdrowie - holistycznie. Warto zwrócić uwagę na tę opcję przy wyborze najlepszego dla siebie zegarka.

Skuteczne przypomnienia o przerwach w zegarkach fitness

To prosta, ale bardzo ważna funkcja. Krótka wibracja urządzenia lub powiadomienie za pośrednictwem aplikacji informuje użytkownika, gdy ten pozostaje zbyt długo nieaktywny. Jest to doskonała opcja dla osób spędzających większą część dnia przy biurkach ? często zapominających o zrobieniu sobie krótkiej przerwy.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA