Zamknij
REKLAMA

Projektowanie restauracji - co sprawi, że Twój lokal rozkwitnie?

12:20, 24.03.2020 | Materiał partnera

Tworzenie projektu wnętrza restauracji nie jest takie proste, jak można by przypuszczać. Trzeba uwzględnić wiele aspektów, takich jak wygoda gości, spójność wystroju z menu i koncepcją miejsca oraz odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Wszystko to powinno tworzyć harmonijną całość, by goście chętnie odwiedzali nasze miejsce. O co warto zadbać, tworząc restaurację marzeń?

Kto jest Twoim gościem?

Przede wszystkim, musimy określić, do kogo adresujemy nasze usługi i w jakich okolicznościach możemy spodziewać się największego ruchu. W zdobyciu tych informacji pomoże nam sama koncepcja restauracji. Jeśli nie mamy tego, ciężko mówić tutaj o powodzeniu całego przedsięwzięcia. Jasny kierunek nada kolej rzeczy wszystkim naszym działaniom, włącznie z projektowaniem wnętrza. Dlatego odpowiedzmy sobie na pytanie, kto jest naszym gościem, jakie jedzenie mu serwujemy i dlaczego?

Źródło: Studio Loko

Wygoda i funkcjonalność – przede wszystkim

Twoi goście nie będą chcieli wracać do miejsca, gdzie stoliki są zbyt ciasno upchnięte, nie da się przeprowadzić rozmowy, a obsługa będzie z trudem przemieszczać się po lokalu. Czasem trzeba wybrać, czy stawiamy na ilość, czy na jakość. Posiadając niewielki lokal, lepiej jest ustawić mniej stolików i dać gościom przestrzeń do wygodnego siedzenia. Warto także zastanowić się nad reorganizacją stołów, tak by zrobić więcej przestrzeni dla większej ich liczby. W tym celu, nigdy nie mocuj stołów do podłogi – umożliwi to przemeblowanie zawsze, kiedy tego potrzebujesz.

Źródło: Studio Loko

W detalach tkwi piękno

Ciekawe miejsce to takie, która działa na wiele zmysłów, jest dziełem sztuki samym w sobie. Nietypowy design przejawiający się także w szczegółach pozwoli na odkrywanie Twojego miejsca stopniowo, z każdą wizytą oczarowując gości jeszcze bardziej. Bogata roślinność, ciekawy dobór szkła, unikatowe oświetlenie i ornamenty – to właśnie elementy, które mogą wyróżniać Twoje miejsce na mapie miasta. A musisz się czymś wyróżniać, by zostać zapamiętanym. To sprawi, że ludzie chętnie będą wracać po więcej wrażeń.

Źródło: Studio Loko

Stwórz projekt swojej marki

Wygląd restauracji mówi o bardzo wielu rzeczach – także o samej jej marce. Dlatego, tworząc projekt swojej knajpy, możesz przesądzić o tym, w jaki sposób będzie rozwijał się Twój biznes na lata w przód. Warto zdecydować się na pomoc w osobie architekta wnętrz, który specjalizuje się w projektowaniu takich przestrzeni. Dzięki temu, stworzycie wspólnie projekt oddający ducha Twojej kuchni i przyciągający ludzi ze wszystkich stron!

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone