Zamknij
REKLAMA

Donice ogrodowe drewniane - 3 powody dla których warto je mieć!

18:47, 14.02.2020 | Materiał partnera

Jesteś amatorem uprawy roślin lub drzewek w swoim ogrodzie. To zapewne już wiesz, jak ważne jest dobranie odpowiedniej donicy do swojego nasadzenia. Liczy się nie tylko aspekt estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalność oraz to, jakie warunki do rozwoju będzie tam miała Twoja ulubiona roślina. Dzisiaj poznamy trzy powody, dla których warto kupować doniczki ogrodowe drewniane.

Donice drewniane posłużą Ci przez lata!

Pierwszym powodem, dla których warto zainwestować w solidne doniczki ogrodowe z drewna jest ich trwałość. Odpowiednio impregnowane drewno może znajdować się na zewnątrz nawet dziesięciolecia. Jak zapewniają liczni producenci donic ogrodowych (np. Bdburchex) Doniczki ogrodowe właściwie zabezpieczone, są odporne na zmienną temperaturę, wilgoć, a ich masa sprawia, że niełatwo ustępują silnym porywom wiatru.

Warto dodać, że donice drewniane praktycznie nie wychodzą z mody. Są uniwersalne i ponadczasowe, czy to w formie korytek czy drewnianych beczułek, doskonałych do obsadzenia drzewkami iglastymi. Nawet w przypadku zmiany aranżacji, drewniana donica może zostać przemalowana lub nieco przerobiona. W sieci znajdziecie ciekawe przykłady modyfikowania doniczek ogrodowych. Wydaje się to bardzo proste, np. poprzez doczepienie stalowego okucia, starych podków, a nawet przystrojenie haftowanym dodatkiem. Doniczki drewniane są bardzo wdzięczne do przerabiania – jeśli macie trochę wolnego czasu i nie przeszkadza wam zabawa w „zrób to sam” to zdecydowanie polecamy!

Fot. Producent donic ogrodowych - bdburchex

Doniczki ogrodowe drewniane występują w setkach modeli i kolorów!

Kolejną zaletą jest olbrzymi wybór donic ogrodowych na naszym lokalnym rynku. Zdecydowanie najłatwiej dobierzemy doniczkę drewnianą do wymiarów swojego tarasu lub ogrodu. Do najpopularniejszych modeli należą prostokątne korytka w różnych kolorach oraz nieco wyższe, kwadratowe donice ogrodowe.

Z mniej popularnych, ale za to bardziej ciekawych modeli wyróżniliśmy donice ogrodowe drewniane z kratką, która pozwala podeprzeć młode drzewko lub poprowadzić w górę roślinę pnącą. Świetnie nadaje się do postawienia wzdłuż elewacji budynku lub ściany tarasu. Znajdziecie też na rynku doniczki drewniane kaskadowe, czyli ułożone schodkowo względem siebie (jedna nad drugą). Pozwala to na posadzenie wielu roślin przy oszczędności miejsca na balkonie lub tarasie. Te donice ogrodowe drewniane rzuciły nam się w oczy ze względu na to, że dziś idzie się w kierunku oszczędności i rozsądnego wykorzystania wolnych przestrzeni. Doniczka drewniana piętrowa? Czemu nie!

Doniczki ogrodowe z drewna – postaw na ekologiczny materiał!

Wielkim atutem doniczek ogrodowych drewnianych jest sam materiał, a w zasadzie jego neutralne działanie dla środowiska naturalnego. Jest to surowiec biodegradowalny, a sama produkcja doniczek ogrodowych nie powoduje tak znaczącej emisji szkodliwych substancji do środowiska. W aspekcie ekologii, doniczki drewniane są zdecydowanie na pierwszym miejscu.

Liczy się nie tylko sam materiał, ale tzw. cykl życia produktu. Im dłuższy, tym można stwierdzić, że sam produkt jest mniej szkodliwy – wymaga rzadszych wymian i może być naprawiony. Donice ogrodowe z tworzywa, które są tańsze, częściej ulegają uszkodzeniu lub tracą swoje walory estetyczne. Ich częsta wymiana na nowe generuje odpady, które nie są biodegradowalne. To jeden z powodów, dla których warto w swoim ogrodzie postawić na naturalne drewno.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA