Zamknij
REKLAMA

Jakie rozróżniamy rodzaje kominków w domu?

07:50, 13.12.2019 | materiały partnera

Postęp technologiczny i rozwój branży kominkowej spowodował, że aktualnie na rynku do dyspozycji mamy mnóstwo rozwiązań kominków do domu. Dzięki temu kominki możemy dowolnie dobierać pod nasze oczekiwania i preferencje. Jednak na co tak naprawdę powinniśmy się zdecydować i jakie konkretnie rozróżniamy rodzaje kominków domowych? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule! Zapraszamy!

Kominki z wkładem

Chyba aktualnie najbardziej popularnym kominkiem jest kominek z wkładem. Nic dziwnego, gdyż takie rozwiązanie oferuje nam szeroką gamę dostosowań pod własne preferencje. Kominek z wkładem żeliwnym idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy cenisz sobie maksymalny komfort korzystania i liczy się dla Ciebie funkcja grzewcza. Mocne i ciężkie wkłady żeliwne mają świetne zdolności akumulacyjne, dzięki czemu jego zdolność grzewcza jest po prostu świetna. Poza tym przez długi czasu utrzymuje ciepło, co pozwala na ogrzewanie nawet po kompletnym wypaleniu paliwa. W doborze na pewno pomogą specjaliści z kominki Katowice.

Jeżeli stawiasz bardziej na estetykę to świetnie sprawdzi się tu wkład stalowy. Są bardziej estetyczne i dodatkowo posiadają różne opcje przeszkleń czy nawet sposoby otwierania drzwiczek. Dzięki czemu możesz je odpowiednio dopasować do swojej nowoczesnej aranżacji.

Kominki otwarte

Kominki otwarte, a inaczej klasyczne – pozwalają na uzyskanie niesamowitego klimatu wewnątrz pomieszczenia. Jego otwarta budowa świetnie sprawdza się w aranżacjach bardziej klasycznych. Wymaga odpowiedniej przestrzeni, systematycznego czyszczenia i stałego nadzoru podczas palenia. Odpłaca się jednak świetnym nastrojem i możliwością bezpośredniego cieszenia się ogniem. Warto tu jednak pamiętać, że jego efektywność grzewcza jest nieco słabsza od pozostałych. Część ciepła ulatnia się bowiem przez komin. Jest to rozwiązanie, które skutecznie dogrzewa tylko jedno, niewielkie pomieszczenie.

Kominki elektryczne

Standardowe kominki nie wszędzie są możliwe do zamontowania. Jeżeli mieszkasz w mieszkaniu w bloku i nadal chcesz się cieszyć kominkiem – świetnie sprawdzi się kominek elektryczny. Nie wymaga dodatkowego opału i nie wydziela szkodliwych zanieczyszczeń. Ciągle jest to jednak kominek, który może być świetnym punktem Twojej aranżacji. Idealna opcja również dla osób ceniących sobie rozwiązania przyjazne środowisku.

Kominki kaflowe

W tym przypadku możemy wybierać spośród wielu różnych opcji kafli kominkowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować kominek kaflowy pod naszą aktualną aranżację. Poza tym takie kominki to świetne źródło ciepła. Kafle są idealnym materiałem akumulacyjnym, które szybko się nagrzewają i długo utrzymują ciepło. Do niedawna były kojarzone z niezbyt estetycznymi, ciężkimi piecami kaflowymi w kuchni. Teraz jest to również nowoczesne rozwiązanie, które sprawdza się w wielu domostwach.

Jak widać opcji jest mnóstwo. Tylko od nas zależy na co tak naprawdę się zdecydujemy. Rozważ wszelkie okoliczności jak i swoje własne oczekiwania co do kominka do domu. Wówczas możesz skutecznie wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone