Zamknij
REKLAMA

Ceramika Bolesławiec - produkcja z naturalnych złóż gliny kamionkowej

10.08, 23.11.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 10.09, 23.11.2022

W czasach nowoczesnych technologii i ogromnego postępu technologicznego wiele osób poszukuje tradycyjnych, niepowtarzalnych i pięknych produktów do swoich domów. Takie są właśnie naczynia ceramiczne z Bolesławca. Produkowane ręcznie, od lat niezmiennie trwałe i piękne. W czym tkwi fenomen ceramiki z Bolesławca oraz dlaczego jest tak chętnie wybierana? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Ceramika Bolesławiec - co warto o niej wiedzieć?

Ceramika z Bolesławca posiada niezwykle bogatą historię. Jej produkcja rozpoczęła się już w średniowieczu, a wszystko dzięki położeniu Bolesławca, który leży w dorzeczu dwóch rzek: Bobru i Kwisy w województwie dolnośląskim. To właśnie tam zlokalizowane są potężne złoża naturalnej gliny kamionkowej, dzięki której miejscowa ludność mogła wytwarzać naczynia do codziennego użytku. W XVI wieku działała nawet pierwsza garncarnia w Bolesławcu, a później otwarto nawet Zawodową Szkołę Ceramiki. Warto wiedzieć, że pomimo upływu wielu lat tradycja produkcji ceramiki jest nadal kontynuowana. Naczynia te cieszą się ogromną popularnością i są chętnie wybierane przez Polaków i wiele osób z zagranicy. Porcelana Bolesławiec to naczynia, które wyróżniają się niepowtarzalnym wzornictwem i ogromną trwałością. Są zupełnie inne niż wszystkie naczynia produkowane na szeroką skalę, dlatego warto! Pomimo iż mamy do czynienia z ogromnym postępem technologicznym naczynia w Bolesławcu są niezmiennie produkowane taki samo, czyli ręcznie!

 

Manufaktura Bolesławiec - jak odbywa się produkcja ceramiki?

Tak jak zostało wspomniane, proces produkcji ceramiki bolesławieckiej jest niezmienny od lat, dlatego można mieć pewność zakupu niepowtarzalnych i unikalnych produktów. W końcu ręczna produkcja nie daje możliwości wyprodukowania dwóch praktycznie identycznych naczyń, co czyni je naprawdę wyjątkowymi. Dzięki temu cieszą się ogromnym zainteresowaniem w Polsce i za granicą. Cały proces produkcji rozpoczyna się od ręcznego formowania naczyń, ich suszenia, zdobienia ręcznego metodą stempelkową czy pędzlami, a następnie wstępnego suszenia w temperaturze 800 stopni Celsjusza. Naczynia zyskując wtedy wstępną trwałość są szkliwione i poddawane końcowemu wypalaniu, które trwa około 15 godzin i jest przeprowadzane w temperaturze około 1200 stopni. Dzięki temu naczynia te są naprawdę wytrzymałe i zyskują rewelacyjne cechy użytkowe. Ceramika z Bolesławca może być myta w zmywarce, użytkowana w piekarniku czy mikrofalówce. To produkty ekologiczne, gdyż wytwarzane są z naturalnej gliny, która jest neutralna dla zdrowia ludzi i naszej planety.

Bolesławiec ceramika wyprzedaż - jakie produkty można kupić?

Ceramika z Bolesławca to ogrom produktów zarówno do kuchni, łazienki, jak i salonu. To naczynia użytkowe, jak i dekoracyjne, dlatego można kupić praktycznie wszystko to, co potrzebne do domu. Sklepy z ceramiką Bolesławiec obfitują we wspaniałe filiżanki, kubki, miski, półmiski, tace, talerze dzbanki, wazony, pojemniki i wiele innych. Znajdziemy również dekoracje świąteczne np. figurki czy bombki choinkowe. To piękne, niezwykle zaskakujące wzornictwo i trwałość. Ceramika z Bolesławca jest rozpoznawalna dzięki wzorom jak: koła, kwiaty, maki, groszki, listki i kolor biały oraz kobaltowy, które są nieodłącznym elementem praktycznie wszystkich naczyń. Ceramika artystyczna Bolesławiec przyciąga przede wszystkim osoby, które uwielbiają niepowtarzalne produkty, odchodzą od produkcji masowej i chcą, aby ich naczynia były nie tylko praktyczne, ale również trwałe i ekologiczne. Takie są właśnie wszystkie naczynia ceramiczne z Bolesławca.

Ceramika Bolesławiec sklep

Sklep z ceramiką Bolesławiec jest miejscem chętnie odwiedzanym przez osoby, które szukają niebywałych naczyń. W andyceramika.pl można dostać naprawdę ogromną ilość produktów w atrakcyjnych cenach. To sklep, który od lat zajmuje się sprzedażą tej wyjątkowej ceramiki z Bolesławca. Posiada szeroki wybór i bardzo konkurencyjną ofertę. Takie naczynia będą rewelacyjnym wyborem dla siebie czy bliskich na prezent, szczególnie na święta Bożego Narodzenia i na wiele innych okazji. Dzięki nim można naprawdę zaskoczyć, gdyż są niebywale piękne i wytrzymałe. Warto zapoznać się z ofertą sklepu, gdyż można wybrać naprawdę piękne naczynia., które będą służyć przez długie lata, zadziwiając swoim pięknem. To idealne produkty do domu, do kawiarni czy restauracji. Prezentują się pięknie i naprawdę osobliwie, dlatego warto mieć je w swoim domu.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%