Zamknij
REKLAMA

Promy online — gdzie dokonać zakupu?

13.22, 22.11.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 13.23, 22.11.2022

Realizacja zakupu biletów na promy online powinna być dobrze zaplanowana. Mowa tutaj zarówno o przeprawach pasażerskich, jak i cargo. W przypadku tych drugich lista rzeczy, o których trzeba pamiętać, jest jednak znacznie dłuższa. Należy wówczas zwrócić uwagę na czas przeprawy, udogodnienia dla kierowców czy inne dodatkowe wymagania, które należy spełnić, aby być wpuszczonym na pokład.

Zakup biletu na stronie www 

Bilety na promy online to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu — wszystko można bowiem zrobić za pośrednictwem strony internetowej. To tam znajdziemy informacje dotyczące harmonogramu rejsu, cennika poszczególnych armatorów czy listę wymagań związanych z przewożonym ładunkiem. Dobrze też zawczasu porównać sobie dostępne oferty, aby wybrać najkorzystniejszą opcję — przykładowo, można to zrobić na stronie PROMY24.COM. 

Na cenę biletu wpływa kilka czynników. Przede wszystkim jest to długość rejsu — w przypadku przepraw organizowanych z Polski, mowa o trasach realizowanych od blisko 8 godzin do nawet 18 godzin. Taki transport jest jednak tańszy od tradycyjnej drogi lądowej czy transportu lotniczego. Poza tym firma nie musi już tracić czasu i zasobów na ponowne załadowanie towarów po wpłynięciu do portu — kierowca wyjeżdża i od razu kieruje się do punktu docelowego. Kolejną istotną zaletą takiego rozwiązania jest to, że kierowca może odpocząć w trakcie rejsu (w cenie biletu często jest posiłek oraz osobna kabina), co jest kluczowe z perspektywy bezpieczeństwa. 

Podczas zakupu biletu na promy online, dobrze też zwrócić uwagę na wymagane przez armatora dokumenty. Najczęściej jest to po prostu paszport i dokument osobisty oraz wszelkie inne dokumenty uprawniające do przewożenia danego typu ładunków. Taka lista wydłuży się z pewnością, jeśli przewożone są zwierzęta lub towary niebezpieczne.

Przeprawa cargo dla lepszej logistyki

Skorzystanie z przepraw promowych typu cargo to zdecydowane ułatwienie w kontekście optymalizacji działań logistycznych. Zakup jednego biletu umożliwia jednoczesne przewożenie ładunków oraz kierowcy lub kierowców wraz z pojazdem, co jest znacznie bardziej opłacalne niż transport lotniczy czy lądowy. 

Wiele kierunków podróżniczych obsługiwanych jest wiele razy dziennie, dzięki czemu stosunkowo łatwo dopasować swój plan do harmonogramu rejsów. Bilety można kupić w ciągu kilku chwil online, a proces rezerwacji jest intuicyjny i łatwy. Pozwala to także na strategiczne dopasowanie portu do punktu rozładunkowego. 

Podsumowanie

Dokonanie zakupu biletu na promy online to korzystne i wygodne rozwiązanie dla firm przewozowych. Przed rejsem należy jednak skompletować wszelkie niezbędne dokumenty oraz zapoznać się z wszystkimi wymagania m.in. odnośnie prawidłowego zabezpieczenia ładunku. Kierowca musi stawić się w porcie w określonym czasie przed rejsem, w przypadku przepraw cargo jest to standardowo 1 lub 2 godziny przed planowanym wypłynięciem. Spóźnienie może się wiązać z dodatkowymi opłatami lub z koniecznością zakupienia biletu na inny rejs. Wszelkie informacje na ten temat można szybko sprawdzić online, a w razie pytań warto skonsultować się z obsługą klienta. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%