Zamknij
REKLAMA

Cera normalna - Jak rozpoznać i pielęgnować skórę normalną?

08.53, 15.11.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 08.54, 15.11.2022

Cera normalna jest opisywana często jako bliska ideałowi. Zwraca na siebie uwagę ze względu na charakterystyczną dla siebie gładkość. Jej znakiem rozpoznawczym jest również równy koloryt. Jeśli chcemy cieszyć się nią długo, nie możemy zapominać o właściwej pielęgnacji skóry.

Jak rozpoznać skórę normalną?

Wśród wielu cech charakterystycznych dla skóry normalnej na pierwszy plan wysuwa się to, że jest bezproblemowa. Bez większego wysiłku można cieszyć się jej zdrowym zaróżowieniem, nie trzeba też obawiać się o to, że chwila nieuwagi sprawi, że jej wygląd zmieni się pod wpływem czynników zewnętrznych.

Jest też wolna od problemu z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Nawet jeśli jej właściciele spotkają się czasem z zaskórnikami i zmianami trądzikowymi, mogą być pewni, że te znikną niemal tak samo szybko, jak się pojawiły.

Jak pielęgnować cerę normalną?

Nie brakuje osób przekonanych o tym, że skóra normalna, nie generując poważnych problemów, nie wymaga również przesadnie intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie jest to prawda.

Skóra normalna nie jest nikomu dana raz na zawsze. Można pogorszyć jej stan. Często prowadzi do tego niewłaściwa dieta, zwykle jednak winny jest właśnie brak odpowiedniej ochrony.

Zabiegi pielęgnacyjne, które wykonuje się w odniesieniu do cery normalnej, nie są skomplikowane. Tu sprawdza się zasada mówiąca o tym, że mniej znaczy więcej.

Nie można więc zapominać przede wszystkim o:

  • demakijażu i oczyszczaniu z wykorzystaniem łagodnego żelu,
  • tonizowaniu, aby przywrócić skórze odpowiedni poziom pH,
  • nawilżaniu z wykorzystaniem kosmetyków tak o lekkiej formule, jak i o bogatszej konsystencji.

Co istotne, mycie twarzy zalecane jest zarówno rano, jak i wieczorem. Szczegółowo ta część pielęgnacji została opisana https://bio-oil.com.pl/cera-normalna-czym-sie-charakteryzuje-i-jak-o-nia-dbac/ w tym artykule.

Jednym z częstszych błędów popełnianych przez osoby cieszące się skórą normalną jest ignorowanie znaczenia ochrony UV.

Warto więc pamiętać, że nawet skóra dobrze radząca sobie z czynnikami atmosferycznymi, musi być zabezpieczona przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.

Z kolei, promieniowanie słoneczne prowadzi do zjawiska fotostarzenia się skóry. Ono zaś postępuje tak samo szybko bez względu na to, z jakim rodzajem cery mamy do czynienia.

Najlepsze kosmetyki dla cery normalnej

Bez względu na to, czy zależy nam na jej nawilżaniu, czy też na ochronie przed fotostarzeniem, powinniśmy pamiętać o tym, że skóra normalna zasługuje na kosmetyki wysokiej jakości, pochodzące z pewnych, sprawdzonych źródeł.

Wśród nich ważne miejsce zajmują olejki – kosmetyki multifunkcyjne znane ze swojego działania zmiękczającego, nawilżającego i ochronnego.

Warto w tym miejscu podkreślić, że im skóra jest lepiej nawilżona, tym zdrowsza, a co za tym idzie bardziej odporna na działania czynników zewnętrznych.

Co więcej, olejki to też najlepszy sposób na przeciwdziałanie utracie wilgoci z naskórka, czyli problemowi typowemu dla okresu jesienno-zimowego.

W tym kontekście na szczególne zainteresowanie zasługuje naturalny olejek przygotowany przez Bio-Oil. Kosmetyk składa się z aż 14 starannie wyselekcjonowanych naturalnych olejków. Ich działanie jest łagodne, ale zarazem skuteczne. Co istotne, produkt szybko się wchłania i pozbawiony jest sztucznych substancji zapachowych oraz barwników.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%