Zamknij
REKLAMA

Sprowadzanie auta z Dubaju – wskazówki i porady

15:08, 27.07.2022 | Materiał partnera

Samochody sprowadzane z Dubaju stają się coraz bardziej popularne w Polsce. To znacznie tańszy sposób na zakup luksusowego samochodu swoich marzeń. Auta z Dubaju są aż o 20% tańsze niż te produkowane na rynek europejski! W przypadku ekskluzywnych marek i modeli to naprawdę ogromna różnica. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę ściągając samochód z Emiratów Arabskich.

Ściąganie auta z Dubaju dzięki pośrednikom

Oczywiście możesz samodzielnie ściągać auta Dubaj to bardzo szeroki rynek i każdy może na nim działać. Jednak w tej kwestii warto zaufać pośrednikom. Doświadczone firmy, które świadczą takie usługi oczywiście oczekują zapłaty. Możesz mieć jednak pewność, że wszystkie formalności, a także tłumaczenie dokumentów będą załatwione od ręki. Do tego warto mieć na względzie, że firmy organizujące transport kilku samochodów na raz mają po prostu znacznie niższe koszty.

Pośrednicy także dobrze znają rynek i mogą wyszukać twój wymarzony samochód, dokładnie taki, o jakim marzyłeś. Szukanie zamówionego samochodu jest w ofercie bardzo wielu różnych firm oferujących takie usługi. W Emiratach Arabskich łatwiej znaleźć także samochody ekskluzywnych marek, które są trudno dostępne w Polsce czy u naszych zachodnich sąsiadów. Warto mieć to na względzie.

Auta z Dubaju – stan samochodu

Niektórzy obawiają się, jaki będzie stan samochodu sprowadzonego do Polski. Przecież to w końcu używany samochód, nierzadko wieloletni. Pośrednicy dokładnie sprawdzają stan samochodów, na dodatek najczęściej nie sprowadza się aut powypadkowych i poważnie uszkodzonych. To się po prostu nie opłaca.

Warto wiedzieć, że w większości znanych modeli wymagania w Emiratach Arabskich i Unii Europejskiej są takie same. Oznacza to, że nie ma konieczności zmiany świateł, kierunkowskazów czy oświetlenia przeciwmgielnego, jak to ma miejsce w przypadku samochodów sprowadzonych z USA. Jeśli jednak okaże się, że trzeba coś dopasować do wymogów europejskich, pośrednik się wszystkim zajmie.

Czy ściąganie samochodu z Dubaju naprawdę się opłaca?

Większość osób decyduje się na ściąganie auta z zagranicy, jeśli są one tańsze. I faktycznie w tym przypadku można liczyć na tańsze auta, Dubaj oferuje ich bardzo dużo. Jednak zanim podejmiesz decyzję, koniecznie musisz przeliczyć, czy ściąganie samochodu naprawdę ci się opłaca. Największą różnicę w cenie mamy w przypadku naprawdę drogich, luksusowych marek. Przy tańszych samochodach koszt transportu ciągle pozostaje taki sam.

Sprowadzanie samochodu z Dubaju oznacza nie tylko koszt pośredników i transportu. To także podatki i formalności, które trzeba opłacić. Cło, podatek VAT oraz akcyza, której wysokość jest uzależniona od rodzaju i pojemności silnika. Faktycznie samochody sprowadzane z Dubaju są o kilkadziesiąt procent tańsze niż te kupowane na rynku europejskim. Warto jednak sprawdzić, czy koszty nie przeważają nad zyskami.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%